Twój smartfon wie kiedy porzucasz postanowienia noworoczne


Dane z mobile pozwalają na przebadanie użytkowników konkretnych aplikacji, pokazanie w jaki sposób użytkownicy z nich korzystają i czym się jeszcze interesują. Możliwe jest określenie profilu demograficznego i behawioralnego takich osób. Postanowiliśmy sprawdzić kiedy porzucamy nasze postanowienia noworoczne związane z treningiem i dietą na przykładzie tego jak korzystamy z aplikacji wspomagających naszą aktywność fizyczną i planowanie diety.

Ponad połowa Polaków korzystających z aplikacji prozdrowotnych porzuca swoje treningowe postanowienia noworoczne już po dwóch miesiącach. Aplikacje mobilne pomagają nam w treningach sportowych i utrzymaniu diety, ale zdradzają również, kiedy nasza wola słabnie.

Jak można się domyślić, najwięcej osób korzystało z aplikacji wspomagających trening w pierwszych dniach stycznia – robiło to wówczas 2,2 mln użytkowników (w porównaniu do 1,4 mln końcem grudnia). Do końca lutego wytrwało już jednak o milion użytkowników mniej. W połowie marca liczba użytkowników wzrosła ponownie do 1,6 mln. Mniej więcej wtedy wypada 100 dni do wakacji i wiele osób rozpoczyna zrzucanie zbędnych kilogramów.

Nasze telefony i zainstalowane w nich aplikacje mówią o nas często więcej niż zdradzilibyśmy w ankiecie, bo pokazują rzeczywiste zachowania, a nie deklaracje.

Mężczyźni dbają o siebie rzadziej, ale są bardziej konsekwentni

Zdecydowaną większość użytkowników aplikacji prozdrowotnych stanowią kobiety. W pierwszych dniach stycznia korzystało z nich 1,3 mln kobiet w porównaniu z 0,9 mln mężczyzn. Zapał pań chyba jednak szybciej osłabł, bo w połowie kwietnia to panowie byli bardziej aktywni – z aplikacji korzystało 0,8 mln mężczyzn i 0,7 mln kobiet.

Badanie objęło 15 mln użytkowników smartfonów i tabletów w Polsce. Na potrzeby analizy wybraliśmy 31 darmowych aplikacji prozdrowotnych takich jak Endomondo, RunKeeper, Licznik Kalorii czy DietTracker i przeanalizowaliśmy jak w poszczególnych miesiącach zmieniała się liczba ich aktywnych użytkowników.

Newsletter

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną pochodzących od Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, NIP:7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Newsletter

I agree to send commercial information, including in particular new promotional offers, products, services and contests by e-mail from Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, Tax Identification Number: Tax Identification Number: 7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Рассылка

Я выражаю согласие на получение коммерческой информации, в том числе, о новых предложениях, продуктах, услугах и конкурсах в электронной форме, полученных от Selektivv Europe Sp. z o. o. с номером ЕГР: 0000564540, ИНН:7773252049, ЕДРПО: 361871755.

FreshMail.pl