Allegro - Promocja aplikacji mobilnej


Kupując nowy telefon nie każdy użytkownik zdaje sobie sprawę jakie aplikacje otrzymuje wraz z telefonem. Zazwyczaj operator instaluje własne aplikacje, by związać użytkownika bardziej ze swoimi usługami oraz dodaje programy partnerów. Tak było na przykład w przypadku aplikacji Allegro. Większość nowych użytkowników smartfonów nie wiedziała, że została ona fabrycznie zainstalowana na ich smartfonie.

Producent aplikacji Allegro postanowił dotrzeć do takich użytkowników, posiadało kilkaset tysięcy instalacji pozyskanych za pośrednictwem pre-intalacji wykonanych przez operatorów GSM. Celem kampanii była promocja aplikacji mobilnej i aktywizacja użytkowników, którzy mają daną aplikację na telefonie, ale jej nie używają.

Chcąc dotrzeć do tych osób, Allegro udostępniło listę numerów reklamowych użytkowników (GAID/IDFA). Za pomocą platformy reklamowej Selectivv została zrealizowana kampania promująca aplikację mobilną we wszystkich innych aplikacjach oraz na mobilnych stronach www, z których użytkownicy w danym okresie korzystali.

Każdy użytkownik po kliknięciu w reklamę pojawiającą się na jego smartfonie mógł pobrać kupon zniżkowy, a następnie zrealizować go podczas zakupów na platformie za pośrednictwem aplikacji.

Wynikiem kampanii, oprócz aktywizacji użytkowników i zachęcenia do użytkowania aplikacji Allegro, było również przygotowanie szczegółowej analizy. Raport po kampanii wskazywał precyzyjną (z dokładnością do 2 m) lokalizację użytkowników w momencie kiedy wyświetliła im się reklama. Zawierał dodatkowe informacje o użytkownikach takie, jak: wiek, płeć, modele telefonów, systemy operacyjne, profil behawioralny itp.

Klient otrzymał precyzyjne informację kim są jego użytkownicy i w jakich miejscach bywają. Dzięki danym z kampanii możliwa była analiza jaką grupę było najłatwiej, a jaką najtrudniej zaktywizować. Najchętniej z kuponów rabatowych oraz aplikacji Allegro korzystały kobiety ze średnich miejscowości, posiadające iPhone’a. Dane te pomogły klientowi zaplanować kolejne kampanie.

Klient
Agencja
Target

Osoby, które mają zainstalowaną aplikację Allegro na telefonach, ale jej nie używają.

Newsletter

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną pochodzących od Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, NIP:7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Newsletter

I agree to send commercial information, including in particular new promotional offers, products, services and contests by e-mail from Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, Tax Identification Number: Tax Identification Number: 7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Рассылка

Я выражаю согласие на получение коммерческой информации, в том числе, о новых предложениях, продуктах, услугах и конкурсах в электронной форме, полученных от Selektivv Europe Sp. z o. o. с номером ЕГР: 0000564540, ИНН:7773252049, ЕДРПО: 361871755.

FreshMail.pl