Case Study

Kampania Mareven Food МИТП przez Starlight

Zrealizowaliśmy ukierunkowaną kampanię reklamową display i wideo z użyciem DMP Selectivv, technologii Geotrapping® i profilowania użytkowników.

Usługi z jakich skorzystał Klient:

Cele biznesowe, które dzięki współpracy z nami osiągnął Klient

reklama wyświetlana w 70 miastach na Ukrainie
współczynnik VTR > 50%
współczynnik CTR 3,25%

Przedstawienie głównego problemu Klienta, który został przez nas rozwiązany

Głównym celem, jaki przedstawił klient było osiągnięcie wskaźnika VTR większego niż 50%, co oznaczało, że grupa docelowa powinna być tak dokładnie dobrana, aby osoby, którym reklama się wyświetli, chciały ją chętnie oglądać do końca. Konsultacja z naszymi specjalistami pozwoliła ustalić plan działania z uwzględnieniem celów i ryzyka. Jako, że na Ukrainie o wiele częściej zdarza się, że kobieta zajmuje się domem, kampania musiała zostać skierowana właśnie do tej płci, wyłączając tym samym targetowanie na mężczyzn. Dodatkowo, skupiono się na kobietach w wieku 25-44 lat, czyli osobach młodych dorosłych i w średnim wieku, którym promowany produkt mógłby towarzyszyć codziennie. Osiągnięcie zakładanego wskaźnika VTR stanowi rozszerzanie zasięgu odbiorców danej kampanii.

Przedstawienie zastosowanego rozwiązania problemu

Pracę rozpoczęliśmy od rozpoznania potrzeb klienta i wspólnym przygotowaniu efektywnej strategii. Produkt kampanii według założeń klienta miał trafić do osób w 70 miastach na Ukrainie, które mają powyżej 50 tysięcy mieszkańców z wyłączeniem regionu wschodniego (Charków, Dniepropietrowsk, Połtawa, Sumy). Dodatkowo, trzeba było wykluczyć płeć męską, a target kobiet zawęzić do tych w wieku 25-44 lat. Byliśmy w stanie osiągnąć zbiór potrzebnych danych wykorzystując naszą autorską technologię - rozbudowaną bazę DMP oraz Geotrapping®.

Nasze działania opierały się w dużej mierze na ciągłej konsultacji z klientem i informowaniu o postępach kampanii. Nasi specjaliści byli z nim od etapu planowania, poprzez jej start, aż do zakończenia i podsumowania. Dzięki skutecznemu rozpoznaniu potrzeb klienta, odpowiedniej komunikacji, ustaleniu celów i stopnia ryzyka, a przede wszystkim - dobrze przeprowadzonej kampanii udało się osiągnąć ustalony cel klienta w zaledwie cztery tygodnie.

Słowo o Selectivv

Selectivv tworzy grupa wykwalifikowanych w badaniach i reklamie mobilnej specjalistów. Każdy z nich posiada wieloletnie doświadczenie, poparte wieloma osiągnięciami i pracą z uznanymi firmami. Realizując projekty, używamy naszego autorskiego rozwiązania do zbierania danych i wewnętrznego DMP. Dodatkowo, jesteśmy w stanie łączyć dane online i offline, dzięki czemu nasze kampanie są skuteczne i osiągają najlepsze wyniki.

Integrujemy dane z ponad 350 000 aplikacji i 17 000 000 stron mobilnych. Nasze możliwości techniczne i lata pracy sprawiły, że nasze DMP dysponuje rozbudowaną listą profili użytkowników. Niezależnie od potrzeb naszego Klienta i poszukiwanej grupy docelowej, jesteśmy w stanie znaleźć posiadaczy smartfonów, których cechy są idealnie dopasowane do założeń i celów kampanii.

W każdym z działów Selectivv pracują wykwalifikowane osoby z doświadczeniem. Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać najlepsze efekty, doradzą najskuteczniejsze rozwiązania i poprowadzą projekt w sposób, który zapewni oczekiwany efekt. Posiadamy zaplecze technologiczne i umiejętności, by skutecznie poprowadzić Twoją kampanię. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się resztą!

Opis konkretnych efektów zrealizowanych działań

Dzięki odpowiednim narzędziom osiągnęliśmy zakładany przez klienta cel VTR, czyli współczynnik osób, które obejrzały reklamę video do końca spośród tych, którym została wyświetlona, większy niż 50%. Tym samym, wartość CTR wynosiła 3,25%. Zadowalające klienta efekty zostały osiągnięte w potencjalnie krótkim czasie kampanii trwającej 5 tygodni.

Opinia Klienta
Placement reklam wykazał dużą skuteczność pod względem zwiększania zasięgu odbiorców. Po zakończeniu kampanii obserwujemy osiąganie kluczowych KPI.

Współpracuj z nami!

Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów. Wspólnie zaplanujemy najskuteczniejszą kampanię dopasowaną do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci dobrać idealną grupę docelową i na bieżąco będziemy informować Cię o sukcesach kampanii. Wierzymy, że indywidualne podejście do każdego z projektów sprawia że osiągamy najlepsze wyniki.