Social Media – wymogi banerów

W styczniu udało nam się przedstawić dla Was pierwszą z naszych publikacji dotyczących banerów reklamowych. Dzięki jej pozytywnemu przyjęciu, zdecydowaliśmy się kontynuować serię o reklamach online. Dlatego też dziś prezentujemy drugą część bookletu, tym razem skupiając się na aspektach dotyczących Reklamy w Social Media. Z tego wpisu dowiecie się więcej o naszej specyfikacji.

Wizualizacja - booklet o banerach na Social Media
Social Media – specyfikacja banerów reklamowych

Reklamy w Social Media – dlaczego ten temat?

Obok Display Ads, reklamy w social mediach są istotnym kanałem dla kampanii marketingowych, zarówno wizerunkowych, jak i efektywnościowych. O kampaniach pisaliśmy niedawno w naszym wpisie na blogu. W tej części publikacji skupiliśmy się największych kanałach – Facebooku i Instagramie. Reklamy na tych dwóch portalach mają podobne specyfikacje i wymogi, a nawet jednolity system reklamowy – Facebook Business Manager. Dlatego logicznym i wygodnym wydaje się połączenie ich w jednym booklecie. 

Co znajdziecie w booklecie?

Zarówno na stronach Facebooka jak i w internecie można znaleźć wiele informacji o wymogach platformy odnośnie do grafik i formatów video. Jednak niekiedy trudno jest odnaleźć informacje najbardziej aktualne, które jednocześnie potrafią w dokładny sposób zilustrować, jak reklama będzie wyglądać na urządzeniu użytkownika, odbiorcy w grupie docelowej. Dlatego też myślimy, że specyfikacja Selectivv okaże się dla was użyteczną pomocą. Obok dokładnych i aktualnych wymagań technicznych, jakie powinny spełniać kreacje przygotowane dla Facebooka, umieściliśmy wysokiej jakości wizualizacje. Dodatkowo dopisaliśmy nasze notatki zwracające uwagę na istotne kwestie związane z Call To Actions, czy też ilością tekstu na grafice. Pod koniec bookletu znajdziecie również tabele prezentujące, jakie wezwania do działania (Call To Actions) można wybrać do poszczególnych celów kampanii.

Inne publikacje

W drugiej połowie stycznia opublikowaliśmy pierwszą część specyfikacji banerów reklamowych. Opisaliśmy w niej szczegółowo wymogi reklamy display. Jest ona cały czas dostępna do pobrania za darmo w zakładce Opracowania i raporty

Jeśli zaś jesteście zainteresowani tematyką badawczą, w publikacji Użytkownicy smartfonów i tabletów w Polsce 2020 zebraliśmy nasze badania o użytkownikach mobile z całego 2020 roku, biorąc pod uwagę wypoczynek, pracę, jak i działalność handlową.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga i zapisu do newslettera, jeśli nie chcecie przeoczyć naszych najnowszych wpisów.

Related Posts