Sprawdzian odpowiedzialności. Czy Polacy masowo wyjechali na Wielkanoc?

Jak licznie Polacy wracali do domu na Wielkanoc?

Czy Polacy masowo wyjechali na Wielkanoc? Na podróż zdecydowało się ponad 3,5 miliona osób. Przeprowadzone przez nas badania jasno pokazują, że w wielu przypadkach obostrzenia i szalejąca pandemia przegrały z perspektywą spędzenia czasu z rodziną.

Polacy posłuchali zaleceń odnośnie Wielkanocy?

Okres świąteczny to od roku ogólnopolski sprawdzian odpowiedzialności. Premier Mateusz Morawiecki apelował, aby Wielkanoc spędzić w najbliższym gronie. Jednak jak się okazuje, nie wszyscy posłuchali zaleceń. Czy zachowanie Polaków już wkrótce odbije się na wykresach zachorowań w Polsce? Tego dowiemy się za kilka tygodni, ale – co pocieszające, ilość podróżujących na przestrzeni ostatnich 2 lat malała. Z danych wynika, że wspomnianych 3,5 miliona Polaków to o 26% mniej niż w 2019 roku, kiedy przemieszczaliśmy się swobodnie, i o 19 % mniej niż w 2020 roku. 

Co ciekawe, Polacy podróżowali na krótszych odległościach niż dwa lata temu. W związku z tym odnotowaliśmy spadek odległości ze 179 kilometrów w 2019 roku, do 170 kilometrów w 2021 roku. Prawdopodobnie było to spowodowane zamknięciem wielu obiektów turystycznych i restauracji. W czasie wolnym, Polacy decydowali się na spacery po parkach, które w okresie świąt cieszyły się wyjątkową popularnością.

Wykres przemieszczania się ludności w okresie Świąt Wielkanocnych w latach 2019-2020

Badania Selectivv

Badania zostały przeprowadzone na próbie 786 530 unikalnych użytkowników urządzeń mobilnych. Obserwowano, czy w okresie świąt przemieszczali się pomiędzy strefą zamieszkania, a innym województwem. Monitorowanie trendów w latach 2019-2021 pozwoliło na uzyskanie zanonimizowanych danych przedstawionych w wynikach badania. 

Podczas pandemii przeprowadziliśmy badania dotyczące zmiany zachowania Polaków oraz analizowaliśmy różne aspekty związane z użytkownikami smartfonów i tabletów. Dzięki unikalnym narzędziom, jesteśmy w stanie przeprowadzić szerokie badania na konkretny temat. Więcej informacji o naszych usługach znajdziecie na naszej stronie

Related Posts