Dołącz do #TeamSelectivv

01.04.2021

Cover picture - international business development manager

Workplace: Warsaw

International Business Development Manager

Who we are:

Selectivv is a full-service digital marketing agency specialising in mobile advertising and market research. Utilizing our proprietary approach to data collection and our internal DMP, we combine online and offline data to deliver more targeted ad campaigns and insightful research projects.

What you will do:

As an International Business Development Manager, you will be responsible for developing new sales with agency and/or direct clients in European markets outside of Poland.

To achieve that, you will:

  • Identify, plan and execute new business activities across assigned markets;
  • Keeping revenue targets in mind build and grow a pipeline of opportunities;
  • Initiate interactions with new clients to build profitable, long-lasting partnerships;
  • Manage new business pitches and responses to briefs for agency and direct clients;
  • Formulate inventive sales and promotion strategies to keep Selectivv at the top of clients’ minds.

What you bring to the table:

  • You have at least 3 years of digital industry experience selling international clients;
  • You are an enthusiastic and positive professional who is self-driven in day-to-day sales activities;
  • You have a network of contacts in large European media houses, digital media agencies, and/or direct advertisers;
  • You are comfortable to approach and engage decision-makers to assess their needs and demonstrate the Selectivv capabilities and value;
  • You have a track record of winning new clients and an “on target” attitude;
  • You are relentless in reaching clients regardless of their busy schedules;
  • Your spoken and written English is at an advanced level.

What we bring to the table:

  • Work in a fun, social and professional team;
  • Unique approach and exciting products to attract new clients;
  • Unified leadership of sales, marketing, and realization for better business alignment;
  • Possibilities of fast development and training;
  • Attractive compensation with base salary and performance bonus commensurate with experience;
  • Modern office in a convenient location – Saska Kępa, Warsaw.

Please include the following clause in your CV: “I hereby give consent for my personal data included in my application to be processed for the purposes of the recruitment process under the European Parliament’s and Council of the European Union Regulation on the Protection of Natural Persons as of 27 April 2016, with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data, and repealing Directive 95/46/EC”

Please, send a CV via the form or by e-mail: job@selectivv.com with the name of the job position.

22.03.2021

Sales Assistant - ogłoszenie

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • Ogólne wsparcie administracyjne zespołu sprzedaży,
  • Kontakt telefoniczny z przyszłymi potencjalnymi klientami,
  • Weryfikacja informacji i kwalifikacja leadów,
  • Prowadzenie rozmów w języku angielskim w oparciu o skrypty,
  • Praca na miejscu w nowoczesnym biurze na Saskiej Kępie,
  • Praca na pełen etat,
  • Doświadczenie pracy w biurze i przez telefon mile widziane.

Wymagania

  • Podstawowa wiedza z zakresu digital marketingu,
  • Swobodna komunikacja w języku angielskim przez telefon (ekwiwalent co najmniej poziomu B2, certyfikat nie jest wymagany),
  • Profesjonalnie brzmiący głos w rozmowie telefonicznej ,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona w języku angielskim przez telefon.

Oferujemy

  • Pracę w międzynarodowym środowisku ,
  • Partnerską atmosferę pracy w młodym zespole,
  • Możliwość rozwoju w dziedzinach sprzedaży i digital marketingu,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie zależne od doświadczenia.

Prośba o przesyłanie CV poprzez formularz lub na maila: job@selectivv.com z zaznaczeniem nazwy stanowiska pracy.

Prosimy o zamieszczenie w CV klauzuli o treści „Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Selectivv Sp. z o.o. KRS: 0000564540, NIP:7773252049, REGON: 361871755 w związku z udziałem w postępowaniu rekrutacyjnym”

15.03.2021

Będziesz odpowiadać za:

  • Współpracę z kluczowymi klientami, tworzenie strategii komunikacyjnej, budowanie długofalowych relacji.
  • Odpowiedzialność za koordynację i spójność działań marketingowych we wszystkich kanałach digital.
  • Raportowanie i analiza realizowanych projektów pod kątem optymalizacji ustalonych celów.

Oczekujemy od Ciebie:

  • Rozeznania w realizacji kampanii efektownościowych i Display.
  • Zdolności analitycznych i umiejętności rozwiązywania problemów.
  • Znajomości przynajmniej jednej platformy programmatic.
  • Mile widziana znajomość: platform DSP, GDN, Adform, Facebook Ads.
  • Zaangażowania w nauce obsługi narzędzi marketingowych.

Oferujemy:

  • Możliwość rozwoju oraz atrakcyjne wynagrodzenie zależne od doświadczenia.
  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne skupione na danych i mobile marketingu.
  • Elastyczną formę zatrudnienia: UZ / UP / B2B
  • Miłą i partnerską atmosferę pracy w profesjonalnym zespole.
  • Atrakcyjną lokalizację biura w Warszawie – Saska Kępa.

Prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy: job@selectivv.com z zaznaczeniem nazwy stanowiska pracy.

Prosimy o zamieszczenie w CV klauzuli o treści „Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Selectivv Sp. z o.o. KRS: 564540, NIP:7773252049, REGON: 361871755 w związku z udziałem w postępowaniu rekrutacyjnym”.