Case Study

Kampania TEB Edukacja Lato

Zrealizowaliśmy ukierunkowaną kampanię reklamową z użyciem Selectivv DMP, technologii Geotrapping® i profilowania użytkowników.

Usługi z jakich skorzystał Klient:

Cele biznesowe, które dzięki współpracy z nami osiągnął Klient

103 000 kliknięć w reklamę
wyniki o 31% większe od zakładanych
191 rejestracji na kursy letnie

Przedstawienie głównego problemu Klienta, który został przez nas rozwiązany

Celem, jaki chciał osiągnąć klient, było jak najwięcej rejestracji użytkowników na kursy letnie organizowane przez TEB.

Klient postanowił zwrócić się do nas. Konsultacja z naszymi specjalistami pozwoliła ustalić plan działania z uwzględnieniem celów i ryzyka. Lato i wakacje to czas, który większość osób chce przeznaczyć na odpoczynek. Zakładając, iż dodatkowa edukacja w tym czasie nie jest dla młodych ludzi atrakcyjna, musieliśmy trafić do tych, którzy o szkole letniej myśleli i takowej szukali. Naszym pierwszym zadaniem było bardzo dokładne określenie, jakie kategorie cech powinny grupę docelową charakteryzować oraz sprecyzować ich wartości. Dotarcie do potencjalnej grupy docelowej nie było łatwym zadaniem, ponieważ m.in. była bardzo duża rozbieżność wiekowa, dlatego musieliśmy podjąć skuteczną strategię, która pomogła uzyskać przewidywane efekty.

Przedstawienie zastosowanego rozwiązania problemu

Sukcesem kampanii zawsze jest poprawne sprecyzowanie określonej grupy docelowej, do której przygotowane treści mają trafić. Na podstawie informacji od klienta oraz jego potrzeb udało nam się zidentyfikować cechy charakterystyczne zakładanych odbiorców. Wzięte pod uwagę zostały osoby zarówno płci żeńskiej jak i męskiej (równe wartości liczbowe), zakładając przy tym, iż są to persony w wieku od 20 do 35 lat. Byliśmy w stanie sprecyzować target tak, aby kampania dotarła do osób, które w ostatnim czasie zainteresowane były szkołami policealnymi lub kursami podyplomowymi. Wykorzystując naszą autorską technologię Geotrapping® skierowaliśmy treści do jednostek w miastach lub/i znajdujących się w promieniu 30 kilometrów od nich. Dodatkowe informacje targetowania zaczerpnęliśmy z poprzednich kampanii tworzonych dla klienta.

Nasze działania opierały się w dużej mierze na ciągłej konsultacji z klientem i informowaniu o postępach kampanii. Nasi specjaliści byli z nim od etapu planowania, poprzez jej start, aż do zakończenia i podsumowania. Dzięki skutecznemu rozpoznaniu potrzeb klienta, odpowiedniej komunikacji, ustaleniu celów i stopnia ryzyka, a przede wszystkim - dobrze przeprowadzonej kampanii udało się osiągnąć, wyższy od zakładanego, cel klienta.

Słowo o specjalistach Selectivv

Selectivv tworzy grupa wykwalifikowanych w badaniach i reklamie mobilnej specjalistów. Każdy z nich posiada wieloletnie doświadczenie, poparte wieloma osiągnięciami i pracą z uznanymi firmami. Realizując projekty, używamy naszego autorskiego rozwiązania do zbierania danych i wewnętrznego DMP. Dodatkowo, jesteśmy w stanie łączyć dane online i offline, dzięki czemu nasze kampanie są skuteczne i osiągają najlepsze wyniki.

Integrujemy dane z ponad 350 000 aplikacji i 17 000 000 stron mobilnych. Nasze możliwości techniczne i lata pracy sprawiły, że nasze DMP dysponuje rozbudowaną listą profili użytkowników. Niezależnie od potrzeb naszego Klienta i poszukiwanej grupy docelowej, jesteśmy w stanie znaleźć posiadaczy smartfonów, których cechy są idealnie dopasowane do założeń i celów kampanii.

W każdym z działów Selectivv pracują wykwalifikowane osoby z doświadczeniem. Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać najlepsze efekty, doradzą najskuteczniejsze rozwiązania i poprowadzą projekt w sposób, który zapewni oczekiwany efekt. Posiadamy zaplecze technologiczne i umiejętności, by skutecznie poprowadzić Twoją kampanię. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się resztą!

Opis konkretnych efektów zrealizowanych działań

Po 14 tygodniach trwania kampanii udało nam się osiągnąć wynik 191 rejestracji na stronie klienta. Osiągnęliśmy ponad 103 tysiące kliknięć, co jest wynikiem o 31% większym, niż zakładano przy rozpoczęciu kampanii. Skuteczność dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej wynosi 92%.

Opinia Klienta
Skuteczne dotarcie do bardzo precyzyjnie zdefiniowanej wąskiej grupy docelowej, jakość obsługi, bieżące optymalizowanie kampanii oraz kompleksowe raporty post-buy zawierające rekomendacje dla kolejnych kampanii to atrybuty, które wyróżniają ofertę Selectivv i wpływają na decyzję o kontynuacji naszej współpracy.
Sława Szczepańska-Urbaniak
Dyrektorka Działu Marketingu

Współpracuj z nami!

Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów. Wspólnie zaplanujemy najskuteczniejszą kampanię dopasowaną do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci dobrać idealną grupę docelową i na bieżąco będziemy informować Cię o sukcesach kampanii. Wierzymy, że indywidualne podejście do każdego z projektów sprawia że osiągamy najlepsze wyniki.