Srebrna 16, Warszawa, Polska
+48 22 354-62-90

5 powodów, dla których warto stworzyć aplikację mobilną

Przygotowanie dobrej aplikacji mobilnej nie jest rzeczą prostą. Średnio użytkownik ma zainstalowanych około 30 aplikacji na swoim smartfonie, ale regularnie używa jedynie kilku z nich. Dlatego zanim poniesiemy koszty związane z tworzeniem aplikacji warto zastanowić się nie tylko nad tym, co możemy zaoferować użytkownikowi, ale w jaki sposób osiągnąć dzięki aplikacji własne korzyści. Oto 5 powodów, dla których warto przygotować aplikację mobilną.

powody, dla których stworzyć aplikację mobilną

 

Aplikacja mobilna – sposób na pozyskanie klientów

 

Celem aplikacji może być pozyskanie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży, zwłaszcza jeśli jest to aplikacja zakupowa lub pomagająca w podejmowaniu decyzji zakupowych. Przeniesienie procesu sprzedaży do aplikacji pozwala użytkownikowi na zamówienie towaru za jednym kliknięciem, oszczędzając czas, który byłby potrzebny na wybranie się do sklepu. Obsługa klienta w aplikacji upraszcza cały proces i sprawia, że klient może otrzymać natychmiastową pomoc w dowolnym miejscu w jakim się aktualnie znajduje. Liczba użytkowników, którzy stali się klientami za pośrednictwem kanału mobile oraz wielkość i ilość transakcji dokonywanych dzięki aplikacji jest istotnym wskaźnikiem zwrotu poniesionych nakładów.

 

Aplikacja mobilna  – sposób na zebranie informacji o użytkownikach

 

Aplikacja mobilna może być świetnym narzędziem lojalnościowym, dzięki któremu zbierzemy bazę swoich klientów, bogatym źródłem informacji o nich, dostarczającym wartościowe dane o ich aktywnościach w kanale mobile. Ponieważ ze smartfonem w zasadzie nie rozstajemy, dzięki aplikacji mobilnej dane te mogą być na bieżąco i stale aktualizowane. Są to informacje o rzeczywistych działaniach użytkowników, które podejmowane są każdego dnia, nie dane deklaratywne, stąd niezwykle cenne. Dane te można połączyć z innymi informacjami pozyskiwanymi z kanału mobile, a także z danymi zebranymi z desktopu czy offline.

 

Aplikacja mobilna – sposób na oszczędność pieniędzy

 

Aplikacja mobilna to świetne narzędzie promocyjne, które może być na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do własnych potrzeb i wymagań użytkownika. Nie trzeba tracić pieniędzy na przygotowywanie i drukowanie nowych katalogów czy gazetek z promocjami oraz na ich dystrybucję. Poinformowanie użytkownika o aktualnej ofercie, którą ma na wyciągnięcie ręki, jeszcze nie było tak szybkie i proste.

 

Aplikacja mobilna – sposób na budowanie swojego wizerunku

 

Dzięki aplikacji mobilnej możesz poprawić swój wizerunek wśród odbiorców. Jeśli aplikacja rozwiązuje problem użytkownika i zostanie przez nich doceniona to masz szansę, że sami użytkownicy będą ją promować i o niej mówić wśród swoich znajomych. W ten sposób zyskasz darmową reklamę samej aplikacji i swoich usług.

 

Aplikacja mobilna – sposób na oszczędność czasu

 

Oszczędność czasu to jedno z głównych wyzwań związanych z mobilnymi aplikacjami biznesowymi, ponieważ oznacza większą wydajność i oszczędność pieniędzy. Każdego dnia pracownicy firmy spędzają bardzo dużo czasu na raportowaniu bieżącej działalności i wypełnianiu formalności. Aplikacja mobilna może pomóc uprościć cały proces. Pozwala śledzić, raportować czy przesyłać dokumenty w trakcie podejmowanych aktywności, tuż po spotkaniu z klientem, z dowolnego miejsca w jakim pracownik aktualnie się znajduje. Pracownik zyskuje czas, który może wykorzystać na inne czynności.

 

Sposobów na wykorzystanie aplikacji i osiągnięcie zwrotu z inwestycji jest dużo więcej i zależą od grupy docelowej dla jakiej jest tworzona, rodzaju aplikacji i najważniejsze inwencji jej twórców.

Related Posts

Leave a reply


FreshMail.pl