Czy Galeria Młociny przejmie klientów konkurencji? – analiza weekendu otwarcia | Selectivv na ReDI


W dniach 29-30 maja w Warszawie odbyły się VI Targi ReDI CEE Trade Fair for Retail Investment. Było to kluczowe wydarzenie konferencyjno-targowe poświęcona rozwojowi biznesu w branży nieruchomości handlowych. Targi były okazją do spotkań z przedstawicielami centrów i sieci handlowych oraz uczestnictwa w ciekawych wystąpieniach i debatach.

Podobnie jak w poprzednim roku na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele #TeamSelectivv. Członkowie Data Tank,  sprzedaży i zarządu prezentowali uczestnikom możliwość wykorzystania danych mobilnych zarówno w marketingu centrów handlowych oraz w badaniach i analizach klientów odwiedzających te centra.

Udział Selectivv

Dla uczestników odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy dwie analizy. Pierwszą był premierowy pokaz danych zebranych podczas weekendu otwarcia Galerii Młociny w Warszawie. Przypomnieliśmy także badanie dotyczące społeczności ukraińskiej w Polsce, o którym więcej przeczytasz tutaj.

Nowe centrum handlowe zostało otwarte w Warszawie 23 maja. To ciekawe, że organizatorzy wybrali czwartek na wielkie otwarcie. Tym bardziej zainteresowało nas, jak będzie wyglądał ruch użytkowników w okolicy. Najważniejszy jest zawsze kontekst, dlatego nie skupiliśmy się na zmierzeniu jednego obiektu, ale wpływu jego otwarcia na inne obiekty handlowe w stolicy.

Metodologia

Na podstawie lokalizacji, popularności i oceny odwiedzających wybraliśmy cztery centra handlowe – Złote Tarasy, Wola Park, Galeria Północna i Arkadia. Następnie przeanalizowaliśmy „średni ruch” w czwartki, piątki i soboty w ciągu ostatniego roku jako punkt odniesienia do ruchu w dniach 23-25 maja. W rezultacie otrzymaliśmy zmiany w ruchu spowodowane otwarciem Galerii Młociny.

Wyniki

Dane zdają się potwierdzać, że zgodnie z przypuszczeniami ​​czwartek nie jest najlepszym dniem na duże wydarzenie. Innymi słowy centra handlowe nie straciły z powodu nowej gorącej konkurencji na mapie Warszawy (ponad 500 recenzji na Google Maps, ocena 4,1, ciągła informacja o lokalizacji „większy ruch niż zwykle ”- co zresztą może być spowodowane nietypowym ruchem w tej lokalizacji przed otwarciem – oraz ponad 1300 zdjęć). Zmiany ruchu we wspomnianych centrach były niewielkie i oscylowały w okolicy 1-4% odwiedzających mniej niż zwykle.

Piątek był nieco bardziej ekscytujący w „walce o klienta” i bardziej znaczący. Złote Tarasy odnotowały 12% mniej odwiedzających w porównaniu do ruchu w piątki w ciągu minionego roku. Wola Park 5% mniej, Galeria Północna 3% i Arkadia 2% mniej. Ciekawe, że bliższe i lepiej skomunikowane lokalizacje odnotowały mniejszy spadek ruchu (moglibyśmy przypuszczać, że użytkownicy chętniej wybierają bliższe i lepiej skomunikowane miejsca). Portfolio marek Galerii Młociny wydaje się w tym przypadku ważniejsze niż dystans.

W sobotę zaobserwowaliśmy sytuację przeciwną do piątku. Największy spadek ruchu odnotowała znajdująca się najbliżej Galeria Północna (-15%). Również w Arkadii i Wola Park było znacznie mniej klientów (-14% i -12%). Złote Tarasy odnotowały tylko 5% mniej osób niż zwykle w sobotę.

Podsumowanie

To dopiero początek – jedynie pierwsze dni nowego centrum handlowego w Warszawie. Jesteśmy niezwykle ciekawi czy Galeria Młociny – dobrze zlokalizowana, ze świetnym asortymentem marek i intensywnie promowana – przejmie klientów konkurencji. Z pewnością jest to ciekawy temat do kolejnych analiz.

Zapraszamy do kontaktu

Newsletter

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną pochodzących od Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, NIP:7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Newsletter

I agree to send commercial information, including in particular new promotional offers, products, services and contests by e-mail from Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, Tax Identification Number: Tax Identification Number: 7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Рассылка

Я выражаю согласие на получение коммерческой информации, в том числе, о новых предложениях, продуктах, услугах и конкурсах в электронной форме, полученных от Selektivv Europe Sp. z o. o. с номером ЕГР: 0000564540, ИНН:7773252049, ЕДРПО: 361871755.

FreshMail.pl