Badanie uczestników Warsaw Games Week 2017

Wspólnie z agencją marketingu gamingowego Gameset przeprowadziliśmy analizę 29 tys. użytkowników smartfonów, którzy w dniach 13-15 października odwiedzili Warsaw Games Week 2017. Profil uczestnika zaprzecza stereotypowi “graczy dzieci”, bo aż 45% zwiedzających to osoby w wieku ponad 25 lat.

Jak przeprowadziliśmy badanie uczestników Warsaw Games Week 2017?

Na Warsaw Games Week najwięksi wydawcy i dystrybutorzy gier oraz producenci sprzętu gamingowego udostępniają zwiedzającym swoje najnowsze produkty. Gracze mogą sprawdzić zarówno obecne już na rynku tytuły, ale i przetestować przedpremierowo nadchodzące nowości.

„Gaming jako jeden z filarów popkultury cieszy się niesłabnącą popularnością, a wydarzenia takie jak Warsaw Games Week są dowodem na wzrost zainteresowania tą formą spędzania czasu.” – komentuje Łukasz Turowski, Media Director & Partner w agencji marketingu gamingowego Gameset.

Do badania uczestników wydarzenia wykorzystaliśmy naszą autorską technologię Geotrapping®, czyli oznaczanie użytkowników mobile przebywających w danym czasie w danym miejscu. Następnie przeanalizowaliśmy jakie dane o uczestnikach zgromadziliśmy do tej pory w naszej bazie danych, będącej najbogatszym w Polsce zbiorem informacji o zachowaniach użytkowników mobile. Baza Selectivv obejmuje 15 mln osób, czyli prawie wszystkich posiadaczy smartfonów w naszym kraju.

Badanie uczestników WGW2017

Badanie uczestników WGW2017 zaprzecza stereotypom

Dzięki analizie danych z mobile oszacowaliśmy, że aż 66% uczestników WGW 2017 to osoby powracające po poprzedniej edycji. Profil zwiedzającego zaprzecza też stereotypowi “graczy dzieci”, bo aż 45% zwiedzających to osoby w wieku ponad 25 lat, a kolejne 28% to młodzi dorośli w wieku 20-25 lat. Granie nie jest tylko domeną mężczyzn ponieważ 1/4 stanowiły kobiety.

Cechą charakterystyczną dla tego wydarzenia jest liczna grupa młodych rodziców, którzy cieszą się prezentowanymi na stoiskach grami razem ze swoimi dziećmi. WGW to jedna z niewielu imprez tego typu w tej części Polski, dlatego z oferty organizatora skorzystali przede wszystkim mieszkańcy aglomeracji warszawskiej, na co dodatkowym dowodem jest wysoka popularność aplikacji do przewozu osób (47%).

“Najpopularniejszą siecią komórkową wśród zwiedzających jest Play, aż 35% z nich korzysta z usług tego operatora, nie dziwi więc fakt że ta marka jest lokalnym liderem inwestycji w komunikację do społeczności graczy. Dostrzegają to konkurenci m.in. T-Mobile, które objęło strategicznym partnerstwem omawianą imprezę. Naszym zdaniem frekwencja na targach gaminowych będzie rosła, a liczba dorosłych odbiorców będzie dominująca, przy czym wystawcy i marki nie mogą pomijać oferty dla kobiet i dla rodzin z dziećmi.” – podsumowuje Łukasz Turowski z Gameset.

Related Posts