Case Study

Kampania charytatywna dla Fundacji Powszechnego Czytania

Zrealizowaliśmy targetowaną kampanię reklamową z wykorzystaniem DMP Selectivv, technologii Geotrapping® i profilowania użytkowników. Dane oparte o GAID i IDFA.

Usługi z jakich skorzystał Klient:

Cele, które dzięki współpracy z nami osiągnął Klient

Ponad 400 000 unikalnych impresji
Wsparcia zbiórek, pobrania plakatu, zapis na newsletter
Ponad 10 000 kliknięć grupy targetowej

Przedstawienie głównego problemu Klienta, który został przez nas rozwiązany

Głównym celem Klienta było zwiększenie rozpoznawalności i dotarcie do jak największej ilości osób, które potencjalnie mogłyby wpłacać datki na zbiórkę zorganizowaną dla dzieci z Ukrainy. 

Ścisła współpraca specjalistów działu marketingu, realizacji i sprzedaży pozwoliła na ustalenie planu działania i przedsięwzięcie konkretnych środków w celu osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Celem klienta było również zwiększenie ruchu na stronie oraz pobrania materiałów ze Fundacji dotyczących czytania książek dzieciom i z dziećmi. Fundacja chce na ogromną skalę uświadamiać rodzicom dzieci, jak ważne w rozwoju każdej pociechy są książki. 

Przedstawienie zastosowanego rozwiązania problemu - kampania charytatywna

Pierwszym wyzwaniem stojącym przed naszymi specjalistami było zdefiniowanie odpowiedniej grupy docelowej. Biorąc pod uwagę, iż zarówno akcja charytatywna dla Ukrainy jak i akcja czytania w Polsce kierowana jest do rodziców, nauczycieli i osób, które mogą wsprzeć zbiórkę to wiedzieliśmy, że właśnie do nich kampania powinna trafić. Dlatego też naszym głównym profilem w grupie docelowej byli rodzice z dziećmi w wieku do lat 8. Oczywiście musieliśmy również wziąć pod uwagę rodziców, którzy dzieci jeszcze nie mają - czyli kobiety w ciąży. Jest to bardzo trafny target, który przygotowuje się na narodziny dziecka i robi zakupy jeszcze przed tym dniem. FPC to przede wszystkim instytucja zajmująca się czytaniem “samym w sobie”. Dlatego też postanowiliśmy trafiać do osób ogólnie zainteresowanych czytelnictwem, dla których książki to hobby i mogłyby docenić pomoc Fundacji w zbiórkach właśnie na ten cel. 

Nasze działania opierały się w dużej mierze na ciągłej konsultacji z klientem i informowaniu o postępach kampanii. Nasi specjaliści byli z nim od etapu planowania, poprzez jej start, aż do zakończenia i podsumowania. Współpraca z Fundacją była bardzo płynna i sprawna, a projekt który zrealizowaliśmy odniósł sukces.

Słowo o specjalistach Selectivv

Selectivv tworzy grupa wykwalifikowanych w badaniach i reklamie mobilnej specjalistów. Każdy z nich posiada wieloletnie doświadczenie, poparte wieloma osiągnięciami i pracą z uznanymi firmami. Realizując projekty, używamy naszego autorskiego rozwiązania do zbierania danych i wewnętrznego DMP. Dodatkowo, jesteśmy w stanie łączyć dane online i offline, dzięki czemu nasze kampanie są skuteczne i osiągają najlepsze wyniki.

Integrujemy dane z ponad 350 000 aplikacji i 17 000 000 stron mobilnych. Nasze możliwości techniczne i lata pracy sprawiły, że nasze DMP dysponuje rozbudowaną listą profili użytkowników. Niezależnie od potrzeb naszego Klienta i poszukiwanej grupy docelowej, jesteśmy w stanie znaleźć posiadaczy smartfonów, których cechy są idealnie dopasowane do założeń i celów kampanii.

W każdym z działów Selectivv pracują wykwalifikowane osoby z doświadczeniem. Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać najlepsze efekty, doradzą najskuteczniejsze rozwiązania i poprowadzą projekt w sposób, który zapewni oczekiwany efekt. Posiadamy zaplecze technologiczne i umiejętności, by skutecznie poprowadzić Twoją kampanię. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się resztą!

Kampania charytatywna - opis konkretnych efektów zrealizowanych działań

W ciągu 3 miesięcy trwania kampanii, naszym specjalistom udało się osiągnąć ponad 400 tysięcy unikalnych impresji na stronie internetowej klienta oraz ponad 10 tysięcy klików grupy targetowanej. Ponadto zbiórki założone i wspierane przez Fundację docierały do potencjalnych darczyńców. Kampania charytatywna odniosła sukces.

Opinia Klienta
Praca z Selectivv to wspaniałe wsparcie: dzięki kampanii dotarliśmy do dużo większej części grupy docelowej, analizujemy wyniki i jesteśmy w stanie dalej budować zasięgi i tym samym – efektywniej docierać z ważnymi treściami o czytaniu do młodych rodziców.
Maria Deskur
Prezeska Fundacji Powszechnego Czytania

Współpracuj z nami!

Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów. Wspólnie zaplanujemy najskuteczniejszą kampanię dopasowaną do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci dobrać idealną grupę docelową i na bieżąco będziemy informować Cię o sukcesach kampanii. Wierzymy, że indywidualne podejście do każdego z projektów sprawia że osiągamy najlepsze wyniki.