Case Study

Kampania TEB Edukacja dla Ukraińców

Zrealizowaliśmy ukierunkowaną kampanię reklamową z użyciem Selectivv DMP, technologii Geotrapping® i profilowania użytkowników.

Usługi z jakich skorzystał Klient:

Cele biznesowe, które dzięki współpracy z nami osiągnął Klient

34 000 kliknięć w reklamę
92% skuteczności w dotarciu do grupy docelowej
54 rejestracje na kursy edukacyjne

Przedstawienie głównego problemu Klienta, który został przez nas rozwiązany

Celem, jaki chciał osiągnąć klient, było jak najwięcej rejestracji użytkowników na kursy edukacyjne TEB dla osób narodowości ukraińskiej.

Klient postanowił zwrócić się do nas. Konsultacja z naszymi specjalistami pozwoliła ustalić plan działania z uwzględnieniem celów i ryzyka. Biorąc pod uwagę specyfikę głównego odbiorcy treści musieliśmy trafić do tych ukraińców, którzy o szkole policealnej, kursach podyplomowych i programach szkoleniowych myśleli, i takowych szukali. Naszym pierwszym zadaniem było bardzo dokładne określenie, jakie kategorie cech powinny grupę docelową charakteryzować oraz sprecyzować ich wartości. Dotarcie do potencjalnej grupy docelowej nie było łatwym zadaniem, ponieważ m.in. osoby innej narodowości nie mają stałego adresu na terenach naszego kraju a kampania w rezultacie skupiała się na największych miastach w Polsce.

Przedstawienie zastosowanego rozwiązania problemu

Istotą poprawnie przeprowadzonej kampanii, która może przynieść zadowalające skutki, jest wybranie odpowiedniej grupy docelowej stworzonej na podstawie ich cech charakterystycznych. W przypadku tej kampanii były to osoby narodowości ukraińskiej. Kampanię skierowano zarówno do kobiet jak i do mężczyzn, przy rozłożeniu ilościowym 70%:30% oraz mających od 21 do 40 lat. Byliśmy w stanie sprecyzować target tak, aby kampania dotarła do osób, które w ostatnim czasie zainteresowane były szkołami policealnymi lub kursami podyplomowymi oraz programami szkoleniowymi dla cudzoziemców. Wykorzystując naszą autorską technologię Geotrapping® skierowaliśmy treści do jednostek w określonych miastach oraz regionach, którymi były: Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Świdnica, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Łódź oraz Śląsk. Dodatkowe informacje targetowania zaczerpnęliśmy z poprzednich kampanii tworzonych dla klienta.

Nasze działania opierały się w dużej mierze na ciągłej konsultacji z klientem i informowaniu o postępach kampanii. Nasi specjaliści byli z nim od etapu planowania, poprzez jej start, aż do zakończenia i podsumowania. Dzięki skutecznemu rozpoznaniu potrzeb klienta, odpowiedniej komunikacji, ustaleniu celów i stopnia ryzyka, a przede wszystkim - dobrze przeprowadzonej kampanii udało się osiągnąć ustalony cel klienta.

Słowo o Selectivv

Selectivv tworzy grupa wykwalifikowanych w badaniach i reklamie mobilnej specjalistów. Każdy z nich posiada wieloletnie doświadczenie, poparte wieloma osiągnięciami i pracą z uznanymi firmami. Realizując projekty, używamy naszego autorskiego rozwiązania do zbierania danych i wewnętrznego DMP. Dodatkowo, jesteśmy w stanie łączyć dane online i offline, dzięki czemu nasze kampanie są skuteczne i osiągają najlepsze wyniki.

Integrujemy dane z ponad 350 000 aplikacji i 17 000 000 stron mobilnych. Nasze możliwości techniczne i lata pracy sprawiły, że nasze DMP dysponuje rozbudowaną listą profili użytkowników. Niezależnie od potrzeb naszego Klienta i poszukiwanej grupy docelowej, jesteśmy w stanie znaleźć posiadaczy smartfonów, których cechy są idealnie dopasowane do założeń i celów kampanii.

W każdym z działów Selectivv pracują wykwalifikowane osoby z doświadczeniem. Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać najlepsze efekty, doradzą najskuteczniejsze rozwiązania i poprowadzą projekt w sposób, który zapewni oczekiwany efekt. Posiadamy zaplecze technologiczne i umiejętności, by skutecznie poprowadzić Twoją kampanię. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się resztą!

Opis konkretnych efektów zrealizowanych działań

Kampania trwająca 5 tygodni pozwoliła nam na przyniesienie wyniku 54 rejestracji. Osiągnęliśmy ponad 34 tysiące kliknięć przy czym czas spędzony na stronie wynosił średnio 34 sekundy. Skuteczność dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej wynosi 92%.

Opinia Klienta
Skuteczne dotarcie do bardzo precyzyjnie zdefiniowanej wąskiej grupy docelowej, jakość obsługi, bieżące optymalizowanie kampanii oraz kompleksowe raporty post-buy zawierające rekomendacje dla kolejnych kampanii to atrybuty, które wyróżniają ofertę Selectivv i wpływają na decyzję o kontynuacji naszej współpracy.
Sława Szczepańska-Urbaniak
Dyrektorka Działu Marketingu

Współpracuj z nami!

Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów. Wspólnie zaplanujemy najskuteczniejszą kampanię dopasowaną do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci dobrać idealną grupę docelową i na bieżąco będziemy informować Cię o sukcesach kampanii. Wierzymy, że indywidualne podejście do każdego z projektów sprawia że osiągamy najlepsze wyniki.