Case Study

Kampania Gang Swojaków dla Biedronki

Zrealizowaliśmy targetowaną kampanię reklamową przez Wavemaker, z użyciem Selectivv DMP, technologii Geotrapping® i profilowania użytkowników.

Usługi z jakich skorzystał Klient:

Cele biznesowe, które dzięki współpracy z nami osiągnął Klient

Ponad 70 000 kliknięć
8% CTR
9 sekund zaangażowania w kreację RichMedia

Przedstawienie głównego problemu Klienta, który został przez nas rozwiązany

Celem przedstawionym przez klienta było zaangażowanie użytkownika tak, aby chciał on spędzić jak najwięcej czasu na kreacji RichMedia. Wymagało to przemyślanych działań.

Klient postanowił zwrócić się do nas. Konsultacja z naszymi specjalistami pozwoliła ustalić plan działania z uwzględnieniem celów i ryzyka. Kampania miała być na tyle interesująca, aby użytkownik w grę zagrał. Wykorzystanie materiału RichMedia było niezwykle ważne w obecnym etapie kampanii. Metoda promocji, której użyliśmy, jest nowoczesna i efektywna.

Przedstawienie zastosowanego rozwiązania problemu

Otrzymaliśmy dokładne informacje od klienta na jakim efekcie kampanii mu zależy. Najważniejszym zadaniem dla naszych specjalistów było określenie, do kogo reklama w takiej formie powinna trafić, aby była skuteczna, a gra włączana.

Aby zaangażować użytkownika do kliknięcia w reklamę i dodatkowo zachęcić do zagrania w grę trzeba było dokładnie określić grupę docelową, do której należeli rodzice dzieci w wieku 7-12 lat. Dodatkowo musieli oni być klientami sieci oraz odwiedzać sklepy z zaopatrzeniem dla dzieci. Musiały być to osoby używające aplikacji retailowych i osoby odwiedzające portale związane z nauką. Ze względu na niestandardową metodą kampanii (RichMedia) musiała ona być skierowana do osób zainteresowanych konkretnym typem reklam. Dodatkowe targetowanie z użyciem konkretnych słów kluczowych. Dzięki tym działaniom reklama trafiła do odpowiednich osób, a jej wyniki były satysfakcjonujące dla klienta.

Nasze działania opierały się w dużej mierze na odpowiedniej konsultacji z klientem i informowaniu o postępach kampanii. Nasi specjaliści byli z nim od etapu planowania, poprzez jej start, aż do zakończenia i podsumowania. Dzięki skutecznemu rozpoznaniu potrzeb klienta, odpowiedniej komunikacji, ustaleniu celów i stopnia ryzyka, a przede wszystkim - dobrze przeprowadzonej kampanii udało się osiągnąć ustalony cel klienta.

Sukces kampanii wyróżniony został przez Mobile Trends nominując ją w kategorii Marketing mobilny na ogólnopolskim Mobile Trends Awards 2022.

Słowo o specjalistach Selectivv

Selectivv tworzy grupa wykwalifikowanych w badaniach i reklamie mobilnej specjalistów. Każdy z nich posiada wieloletnie doświadczenie, poparte wieloma osiągnięciami i pracą z uznanymi firmami. Realizując projekty, używamy naszego autorskiego rozwiązania do zbierania danych i wewnętrznego DMP. Dodatkowo, jesteśmy w stanie łączyć dane online i offline, dzięki czemu nasze kampanie są skuteczne i osiągają najlepsze wyniki.

Integrujemy dane z ponad 350 000 aplikacji i 17 000 000 stron mobilnych. Nasze możliwości techniczne i lata pracy sprawiły, że nasze DMP dysponuje rozbudowaną listą profili użytkowników. Niezależnie od potrzeb naszego Klienta i poszukiwanej grupy docelowej, jesteśmy w stanie znaleźć posiadaczy smartfonów, których cechy są idealnie dopasowane do założeń i celów kampanii.

W każdym z działów Selectivv pracują wykwalifikowane osoby z doświadczeniem. Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać najlepsze efekty, doradzą najskuteczniejsze rozwiązania i poprowadzą projekt w sposób, który zapewni oczekiwany efekt. Posiadamy zaplecze technologiczne i umiejętności, by skutecznie poprowadzić Twoją kampanię. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się resztą!

Opis konkretnych efektów zrealizowanych działań

Kampania trwająca 30 dni pozwoliła nam na osiągnięcie ponad 70 000 kliknięć w kreację, a tym samym spędzenie na niej co najmniej 9 sekund, przy CTR na poziomie 8%.

Opinia Klienta
Rich Mediowy format z grą doskonale wypełnił cel zaangażowania użytkownika z reklamą, szczególnie ważny w ówczesnej fazie kampanii. Długi czas spędzony z kreacją w połączeniu z precyzyjnie kierowaną komunikacją to wynik nie tylko pożądany z punktu widzenia celu kampanii, ale także w kontekście budowy nowoczesnej reklamy digitalowej.
Sergiusz Śmiszek
Digital Communication Senior Planner Buyer

Współpracuj z nami!

Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów. Wspólnie zaplanujemy najskuteczniejszą kampanię dopasowaną do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci dobrać idealną grupę docelową i na bieżąco będziemy informować Cię o sukcesach kampanii. Wierzymy, że indywidualne podejście do każdego z projektów sprawia że osiągamy najlepsze wyniki.