11:42, lip 06

Czas mobile - Jak korzystamy z naszych smartfonów?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IAB, prawie połowa użytkowników urządzeń przenośnych na świecie reaguje na reklamę pojawiającą się na ich smartfonie. Badanie, którego celem było lepsze poznanie zachowań właścicieli smartfonów, przeprowadzono w 18 wybranych krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji i Afryki. W efekcie 88% ankietowanych odpowiedziało, że przynajmniej raz dziennie odwiedza strony mobilne, a 84% przyznało, że w ciągu dnia korzysta z przynajmniej jednej aplikacji. Ponad 50% użytkowników urządzeń przenośnych sprawdza coś na swoim smartfonie przynajmniej 2 razy w ciągu godziny, a 1 na 5 respondentów korzysta z urządzenia co każde pięć minut.

Jak korzystamy ze smartfonów

Nasze aktywności obejmujące m. in. wykonywanie połączeń czy wysyłanie smsów, przeglądanie internetu, sprawdzanie czasu, pogody i dostępnych ofert w naszej lokalizacji sprawiają, że czas spędzony na urządzeniach przenośnych wciąż się wydłuża. Prawie połowa (49%) użytkowników smartfonów na świecie korzysta z nich minimum 3 godziny dziennie, a już 22% spędza ponad 6 godzin. Średnio korzystamy z 6 różnych stron mobilnych i 6 aplikacji dziennie.

Ze stron mobilnych korzystamy chętniej realizując różne czynności i zadania. Używamy ich do wyszukiwania informacji, dokonywania zakupów, czy rezerwacji usług online. To główne źródło naszej wiedzy dotyczących takich obszarów życia, jak edukacja, praca, podróże czy aktualne wydarzenia. Aplikacje mobilne uruchamiamy wtedy, gdy chcemy obejrzeć video, posłuchać muzyki czy pograć w gry. Apki są bardzo pomocne w przypadku korzystania z poczty elektronicznej, komunikacji tekstowej, głosowej i video oraz social mediów. Służą przede wszystkich w utrzymywaniu kontaktów, rozrywce i społecznym aktywnościom.

Według raportu prawie połowa użytkowników urządzeń przenośnych reaguje na reklamę pojawiającą się na ich smartfonie. Dla stron mobilnych odsetek ten wynosi 45%, a dla mobilnych aplikacji 47%. Najczęściej wspominanymi reakcjami konsumentów po obejrzeniu reklamy na urządzeniu przenośnym, są:

  • zapamiętanie reklamowanej marki;
  • interakcje z reklamą;
  • odwiedzenie witryny promowanej marki;
  • wyszukiwanie większej ilości informacji o reklamowanym produkcie.

Cytując Annę Bager, wiceprezes i dyrektor generalny działu telefonii komórkowej i wideo, IAB. "Reklama cyfrowa ma coraz większy wpływ i motywuje konsumentów do działania, niezależnie od tego czy korzystają oni ze stron, czy mobilnych aplikacji".

Źródło: „Always On – A Global Perspective of Mobile Consumer Experience”

Zapisz się na newsletter marketingowy

Newsletter [Blog]

Ostatnie wpisy