Nominacja do nagrody Effective Mobile Marketing Awards


Nasza kampania przeprowadzona dla marki Land Rover z wykorzystaniem autorskiej usługi Geotrapping® została wyróżniona nominacją w IX edycji międzynarodowego konkursu Effective Mobile Marketing. Gala finałowa odbyła się wczoraj w Londynie.

Kampania realizowana wspólnie z domem mediowym Value Media została zakwalifikowana do ścisłego finału konkursu w kategorii Most Effective Automotive Campaign or Solution i była jedyną wyróżnioną akcją z zakresu marketingu mobilnego z Polski w tegorocznym finale konkursu.

Celem kampanii była promocja nowej oferty samochodów marki Land Rover z linii dla biznesu oraz dotarcie do kobiet i mężczyzn powyżej 35 roku życia charakteryzujących się ponadprzeciętnymi dochodami.

Jednocześnie Klientowi zależało na dotarciu do osób, które w danym momencie były zainteresowane kupnem nowego samochodu. Kluczowym okazało się dotarcie do użytkowników smartfonów i tabletów, którzy w okresie trwania kampanii odwiedzili salony samochodowe konkurencyjnych marek. Reklama była kierowana do osób, które odwiedziły takie punkty w największych miastach Polski oraz spełniały założenia wytypowanej grupy docelowej.

W kampanii wykorzystaliśmy GeotrappingⓇ – autorską technologię Selectivv umożliwiająca zebranie bazy użytkowników i targetowanie kampanii na podstawie danych o ich historycznej lokalizacji. Zaletą rozwiązania jest możliwość zebrania bazy użytkowników, którzy odwiedzili konkretne miejsce oraz dotarcie z reklamą w dowolnym czasie w przyszłości, np. gdy spędzają czas wolny w domu lub oczekują na lunch w restauracji.

Dodatkowo kampanię kierowaliśmy do osób, które w ostatnim czasie uczestniczyły w dużych konferencjach biznesowych, takich jak np. Europejski Kongres Gospodarczy. W celu dotarcia do wyselekcjonowanych grup odbiorców wykorzystaliśmy gotowe bazy profili behawioralnych Selectivv.

W okresie trwania kampanii prowadziliśmy analiza zachowań użytkowników smartfonów, którzy odwiedzili salony marki Land Rover w całej Polsce. Badaliśmy zależności pomiędzy liczbą wyświetleń i kliknięć reklamy a liczbą osób odwiedzających salon. W toku przeprowadzonej analizy „footfall” okazało się, że ponad 6% użytkowników, którzy odwiedzili w przeszłości wskazane salony konkurencji i podczas kampanii mieli styczność z reklamą – zobaczyli ją lub w nią kliknęli – odwiedzili później salony Klienta.

„Nominacja do nagrody Effective Mobile Marketing Awards pokazuje, że nasza praca nie tylko przekłada się na realne wyniki dla Klientów, ale również stanowi nową jakość w dziedzinie marketingu cyfrowego” – powiedział Avi Magid, co-CEO Selectivv.

Zapraszamy do kontaktu

Newsletter

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną pochodzących od Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, NIP:7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Newsletter

I agree to send commercial information, including in particular new promotional offers, products, services and contests by e-mail from Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, Tax Identification Number: Tax Identification Number: 7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Рассылка

Я выражаю согласие на получение коммерческой информации, в том числе, о новых предложениях, продуктах, услугах и конкурсах в электронной форме, полученных от Selektivv Europe Sp. z o. o. с номером ЕГР: 0000564540, ИНН:7773252049, ЕДРПО: 361871755.

FreshMail.pl