Nowe narzędzia marketingowe, które ułatwią pracę w 2018 roku

Sprawdzanie liczby właścicieli smartfonów w danej lokalizacji i ich profili behawioralnych oraz weryfikowanie kim faktycznie są odbiorcy reklam – to dwa nowe narzędzia marketingowe, jakie właśnie udostępniamy media plannerom.

W jaki sposób nowe rozwiązania ułatwią pracę specjalistów odpowiedzialnych za planowanie i realizację kampanii reklamowych?

Selectivv Viewer – pozwala sprawdzić potencjał reklamowy dowolnej lokalizacji w Polsce. Po wpisaniu wybranego adresu oraz wyborze promienia wyszukiwania marketer otrzymuje informacje o dziennej liczbie osób przebywających na wskazanym obszarze, ich demografii oraz profilach behawioralnych.

Dane pochodzą z ostatnich 12 miesięcy.

Nowe narzędzia marketingowe - Selectivv Viewer

Selectivv Viewer pozwala z niespotykaną dotąd precyzją planować, nie tylko kampanie mobile. Znakomicie sprawdzi się także podczas przygotowywania outdoorowych kampanii reklamowych, zarówno out-of-home advertising, jak i digitial-out-of-home advertising. Na podstawie wiedzy o natężeniu ruchu we wskazanej lokalizacji, danych demograficznych oraz profilach behawioralnych osób, które w danym miejscu przebywają, możliwy jest trafny wybór kluczowych nośników reklamowych w przestrzeni miejskiej dla konkretnego produktu. Innowacyjne narzędzie marketingowe sprawdza się również w innych projektach, w których istotne są informacje o ruchu potencjalnych klientów.

Selectivv Meter – to narzędzie marketingowe, które pozwala sprawdzić kim dokładnie są odbiorcy kampanii mobile oraz zweryfikować pracę podwykonawców. Jego działanie polega na dodaniu do kampanii kodu trackingowego, dzięki któremu wyświetlenia i kliknięcia generowane w trakcie kampanii są weryfikowane z Selectivv DMP – najbogatszym w Polsce zbiorem informacji o użytkownikach mobile, obejmującym 15 mln osób. Średnio o jednym użytkowniku posiadamy 362 informacje, m.in. dane demograficzne, zainteresowania oraz lokalizacje, w jakich przebywa. Dzięki integracji Selectivv Meter z takimi platformami jak Adform, Appnext, czy Google Doubleclick marketer może realizować kampanie na platformach DSP, z których korzystał do tej pory.

Nowe narzędzia marketingowe - Selectivv Meter

Wprowadzenie nowych narzędzi marketingowych to element naszej strategii, aby stać się firmą maksymalnie przyjazną dla media plannerów. To również nasza odpowiedź na problem braku przejrzystości na rynku. Dostęp do precyzyjnych danych o użytkownikach smartfonów w danej lokalizacji oraz odbiorcach kampanii to gwarancja dla reklamodawców korzystających z usług pośredników, że ich reklamy rzeczywiście docierają do właściwych grup docelowych.

Narzędzia marketingowe wykorzystujące dane wysokiej jakości

Nasza baza DMP to największy w Europie Centralnej i Wschodniej zbiór danych o użytkownikach mobile, obejmuje on łącznie 82 mln osób, z czego 15 mln w Polsce. Baza powstała w oparciu o gromadzone od dwóch lat dane z 200 tys. aplikacji mobilnych oraz 15 milionów mobilnych stron WWW. Analiza big data zgromadzonych danych zaowocowała wyróżnieniem 60 profili konsumentów. Są to np. osoby planujące dziecko, bywalcy galerii handlowych, użytkownicy bankowości mobilnej czy użytkownicy aplikacji muzycznych. Przykładowo profil „osoby uprawiające sport” zawiera osoby, które używały aplikacji sportowych co najmniej 3 razy w ciągu ostatniego miesiąca. Z kolei profil „klienci MediaMarkt, Saturn, Media Expert” obejmuje osoby, które odwiedziły wymienione sklepy min. 2 razy w ciągu ostatnich 4 miesięcy.

Related Posts