10:36, lip 05

Aktywność rodziców dzieci w różnym wieku

aktywność rodziców dzieci

Na podstawie danych mobilnych pochodzących z urządzeń badanych użytkowników urządzeń mobilnych i komputerów oraz bazy danych agencji, specjaliści Data Tank w Selectivv przeprowadzili analizę profili rodziców w oparciu o wiek dzieci oraz ich zachowania. Dzięki badaniu jesteśmy w stanie stwierdzić, która z grup rodziców w zależności od tego w jakim wieku jest ich dziecko, są najbardziej aktywni.

Badane grupy

Rozróżnienie zachowań rodziców powstało na podstawie określonych cech, takich jak: kierowcy, odwiedzający centra handlowe, odwiedzający parki, odwiedzający sklepy DIY (Castorama, Leroy Merlin, Brico), turyści krajowi, przebywający zagranicą w ciągu ostatnich 12 miesięcy, uprawiający sport, kupujący online, zamawiający jedzenie przez smartfon oraz średnia odległość pokonywana dziennie (na przykład do pracy). Grupy rodziców podzielone zostały w zależności od wieku ich dzieci: 1-4 lat, 5-10 lat, 11-15 lat, 0-15 lat.

Która grupa rodziców, w zależności od tego w jakim wieku mają dzieci, jest najbardziej aktywna?

W przypadku każdego z badanych profili udziały wśród rodziców dzieci w wieku od 1 do 15 lat są wyższe niż w całej populacji. Ci rodzice to osoby przede wszystkim aktywne zakupowo (odwiedzanie centrów handlowych, DIY, kupujący online), wyedukowani cyfrowo (kupujący online i zamawiający jedzenie przez smartfon) oraz dbający o zdrowie (zaangażowanie w sport). Jednak największą nadreprezentację w porównaniu do ogółu populacji odnotowano w przypadku profilu odwiedzanie parków, sklepów DIY i zamawianie jedzenia przez smartfon (kolor żółty).

aktywność rodziców dzieci

W przypadku rodziców odwiedzających galerie handlowe, sklepy DIY, wyjeżdżających w celach turystycznych w Polsce, zaangażowanych w uprawianie sportu, zamawiających jedzenie przez smartfon, odnotowano wzrost udziału profili wraz z wiekiem dziecka (o 10 p.p. więcej było zaangażowanych w uprawianie sportu amatorskiego wśród rodziców dzieci w wieku 11-15 lat niż rodziców dzieci od 1 do 4 lat). Również mobilność rodzica (rozumiana jako średnia dzienna pokonywana odległość) wzrasta wraz z wiekiem pociech. Rodzice tych najmłodszych (1-4 lat) to osoby, które mają mniejszy odsetek aktywności w stosunku do całej populacji kraju. 

W wynikach obserwujemy interesujące tendencje wśród rodziców związane z przemieszczaniem się. Rodzice dzieci w wieku powyżej 11 lat to grupa, która najchętniej podróżuje wewnątrzkrajowo. Jeżeli chodzi o wyjazdy zagraniczne, najchętniej decydują się na nie rodzice dzieci w przedziale 5-10 lat i jest to liczba większa w porównaniu do wyników dla Polski.

Podsumowanie

Można wywnioskować, że im starsze dzieci, tym rodzice chętniej decydują się na podróże wewnątrzkrajowe i zagraniczne. Oznacza to również, że to Ci rodzice są bardziej aktywni. Dodatkowo, można wysnuć wniosek, iż grupa rodziców z dziećmi coraz starszymi są coraz ciekawszą grupą pod względem marketingowym.

Sprawdź nasze poprzednie publikacje:

Zapisz się na newsletter marketingowy

Newsletter [Blog]

Ostatnie wpisy