Rozwiązania mobilne Selectivv i ekrany cyfrowe Screen Network | #FeelAustria nominowana do Golden Arrow 2019

Golden Arrow to konkurs dla narzędzi i działań marketingowych, który od 2006 roku wyłania rozwiązania stanowiące punkt odniesienia dla całej branży. Spośród zgłoszonych projektów, jury złożone z marketerów i przedstawicieli specjalistycznych agencji wybiera te najbardziej efektywne i innowacyjne. 

W weekend, na stronie #GoldenArrow, została opublikowana lista nominowanych do nagrody. W kategorii Personalizacja została wyróżniona kampania #FeelAustria zrealizowana przez Selectivv i Screen Network dla Narodowego Biura Promocji Austrii. To druga nominacja kampanii zrealizowanej przez Selectivv – w 2017 roku kampania Gripex Możesz! była nominowana i wyróżniona w kategorii Digital marketing – marketing mobilny.

O projekcie

Kampania #FeelAustria promowała ofertę turystyczną Austrii. Głównym celem działań było zwiększenie zainteresowania ściśle określonych odbiorców ofertą wyjazdów zimowych. Aby dotrzeć do grupy o największym potencjale, określiliśmy następujący profil:

  • osoby w wieku 25+, mężczyźni i kobiety
  • mieszkańcy największych polskich miast (Warszawa, Kraków, Wrocław, GOP)
  • osoby aktywnie uprawiające sport (posiadające aplikacje sportowe takie jak Endomondo, Runkeeper, MyFitnessPal)
  • osoby, które odwiedziły w ciągu roku kraje kojarzone z nartami (Czechy, Słowacja, Włochy)

Wykorzystując rozwiązanie SaaS Selectivv Viewer, określiliśmy potencjał reklamowy lokalizacji  w największych miastach w Polsce, w których znajdują się ekrany cyfrowe Screen Network. W kampanii wykorzystaliśmy tylko te miejsca, w których potencjał reklamowy był największy (czyli najwięcej użytkowników o określonym profilu przebywało w tych lokalizacjach w ciągu roku). Wyemitowaliśmy tam reklamę zarówno na nośniku cyfrowym, jak i na urządzeniach mobilnych. Wykorzystując usługę Selectivv Geotrapping® zebraliśmy bazę osób, które kliknęły w kreację na urządzeniu mobilnym i później zrealizowaliśmy drugi etap działań – retargeting. Polegał on na emisji reklamy na smartfony i tablety niezależnie od obecnej lokalizacji odbiorców.

Efekty

W ciągu miesiąca realizacji kampanii, spośród ok 8 000 000 odbiorców ekranów cyfrowych, dotarliśmy do ok 70 000 użytkowników potencjalnie zainteresowanych wyjazdem do Austrii.  Nieszablonowe rozwiązanie umożliwiło nam osiągnięcie oglądalności reklamy mobilnej na poziomie 29,83%.

Podsumowanie

#FeelAustria to pierwsza w Polsce kampania integrująca reklamą mobilną i outdoor. Połączyliśmy rich mediową reklamę mobilną (spoty video 8 i 10 sekundowe) oraz położone w przestrzeni miejskiej ekrany cyfrowe (Digital OOH). W wyniku wykorzystania tych dwóch mediów oraz Big Data z Selectivv DMP optymalnie i efektywnie określiliśmy i dotarliśmy do właściwych odbiorców.

18 czerwca w Warszawie odbędzie się uroczysta gala, podczas której poznamy zwycięzców. Trzymajcie kciuki!

Related Posts