Co aplikacje mówią o klientach Twojej konkurencji?


Jako pierwsi na polskim rynku wprowadzamy usługę analizy użytkowników dowolnej aplikacji mobilnej oraz kierowanie do nich reklam. W ten sposób sprawdzisz jakie dane udostępniają aplikacje o użytkownikach Twojej konkurencji. O jednym użytkowniku posiadamy już średnio 362 informacje, co pozwala nam na wyróżnienie 60 profili psychograficznych.

Dane z mobile o klientach Twojej konkurencji

 

W przypadku aplikacji z reklamami użytkownicy godzą się na anonimowe udostępnianie wybranych danych na swój temat w zamian za bezpłatne korzystanie z aplikacji. Do tej pory marketerzy nie mieli jednak możliwości dowiedzieć się kim są osoby korzystające z aplikacji pozbawionych reklam, czyli np. tych stworzonych przez banki, sieci handlowe czy pośredników w zamawianiu taksówek. Dzięki współpracy z zagranicznym partnerem technologicznym uzyskaliśmy dostęp do tych danych. Ich wykorzystanie oferuje zupełnie nowe możliwości targetowania reklam mobilnych oraz analizy danych o klientach konkurencji.

Informacje o zainstalowanych aplikacjach gromadzone są przez niektóre inne aplikacje, podobnie jak np. informacje o płci lub lokalizacji. O zgodę na zbieranie tych danych użytkownicy smartfonów są proszeni w momencie samej instalacji. W ten sposób zidentyfikowaliśmy 820 tys. osób z Polski, które w ciągu ostatnich dwóch miesięcy korzystały z aplikacji Uber oraz 720 tys. użytkowników PKO IKO, a także 2,6 mln użytkowników Instagrama oraz 750 tys. Snapchata.

Możemy kierować reklamy do precyzyjnie wyselekcjonowanej grupy klientów konkurencji, np. osób posiadających aplikację innego banku. Tę samą grupę możemy poddać analizie psychograficznej, aby dowiedzieć się więcej o jej cechach i zachowaniach” – mówi Dominik Karbowski, wiceprezes Selectivv Mobile House.

Te i podobne dane wykorzystaliśmy do rozbudowy naszej bazy profili psychograficznych, która liczy obecnie już 60 różnorodnych grup. Do istniejących profili, jak kobiety w ciąży czy klienci Biedronki i Lidla, dodaliśmy m.in. użytkowników aplikacji muzycznych obejmujących (2,4 mln profili), VOD (1,9 mln) czy bankowości mobilnej (1,1 mln).

Zapraszamy do kontaktu

Newsletter

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną pochodzących od Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, NIP:7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Newsletter

I agree to send commercial information, including in particular new promotional offers, products, services and contests by e-mail from Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, Tax Identification Number: Tax Identification Number: 7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Рассылка

Я выражаю согласие на получение коммерческой информации, в том числе, о новых предложениях, продуктах, услугах и конкурсах в электронной форме, полученных от Selektivv Europe Sp. z o. o. с номером ЕГР: 0000564540, ИНН:7773252049, ЕДРПО: 361871755.

FreshMail.pl