10:21, sty 22

Trendy 2019 roku

Niemal 2,5 mld mobilnych użytkowników na całym świecie są świadkami technologicznej rewolucji. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistość, AR, Voice Search, Augmented Reality, location data to wszystko dzieje się na naszych oczach. Coraz bardziej zaawansowane urządzenia, firmy potrafiące wykorzystać ich funkcjonalności. Możemy być pewni, że kolejny rok przyniesie nam nowe możliwości w takich obszarach jak Big Data, AI, machine learning i automatyzacja. Nie bez wpływu pozostanie to na marketing mobilny i analizy użytkowników. Sprawdźcie co czeka nas w 2019 roku?

Rozwój Augmented Reality

Rzeczywistość rozszerzona (AR, Augmented Reality) to kolejne wcielenie wirtualnej rzeczywistości, która już dawno wykroczyła poza sferę gier. AR jest coraz częściej wykorzystywana przez firmy technologiczne, znane marki i agencje choćby w kampaniach reklamowych. O co chodzi? O pokazanie rzeczywistość wzbogaconej dodatkowymi obiektami, które pozwalają lepiej poznać realny świat za pośrednictwem smartfona. Ciekawe, jak to krzesło z katalogu będzie wyglądało w twoim pokoju? A może chcesz dowiedzieć się więcej o miejscu, budynku, pomniku w czasie rzeczywistym? Po prostu skieruj kamerę telefonu na obiekt, a ekran za pomocą AR wykona pracę za Ciebie. W nadchodzącym roku będziemy świadkami jeszcze większej liczby projektów opierających się o rzeczywistość rozszerzoną.

Integracja reklamy zewnętrznej z mobile

A co z reklamą w przestrzeni miejskiej? Oto, co stwierdził Noel Cook ,chief commercial and operations officer Ooh! Media, "OOH wciąż ewoluuje w kierunku bardziej wyrafinowanych mediów z większą ilością danych i spostrzeżeń". Dlatego w 2019 r. będziemy słyszeli o coraz większej liczbie przykładów synergii mobile z OOH i DOOH. Dane i technologia wykorzystywane będą do analizowania odbiorców w danej lokalizacji, ich profilowania, a następnie kierowania na nich spersonalizowanych reklam.

Już wykonany został pierwszy krok łączący dane mobile z reklamą zewnętrzną, w kampanii #FeelAustria.  W 2019 roku pójdziemy jeszcze dalej i wykorzystamy retargeting do użytkowników smartfonów, którzy wcześniej natknęli się na daną reklamę w przestrzeni miejskiej.

Wykorzystanie potencjału danych o lokalizacji

Reklama oparta na lokalizacji nie jest nowym sposobem dotarcia do potencjalnych klientów. Mógłbyś jednak być zszokowany faktem, ile firm nie sprawdziło jeszcze w pełni jej potencjału. Obecny rok to czas dla nich, by nadrobić zaległości. Firmy zainwestują jeszcze większe środki w precyzyjne geotargetowanie, bo będą chciały trafić bezpośrednio do osób, które odznaczają się zachowaniami w świecie rzeczywistym. Na przykład:

  • przechodziły obok Twojego sklepu
  • kupowały produkty u konkurencji
  • odwiedzały powstające nowe osiedle z zamiarem kupna mieszkania
  • uczestniczyły w ostatnich targach motoryzacyjnych.

W Selectivv wyróżniliśmy ponad 60 profili użytkowników, aby maksymalnie wykorzystywać potencjał reklamy opartej na lokalizacji.

Źródło wiedzy o klientach

Większość użytkowników smartfonów udostępnia swoją lokalizację, bo chce być na bieżąco z aktualnymi ofertami w bezpośredniej okolicy. Smartfony komunikują się również z dostępnymi sieciami WiFi w swoim otoczeniu. Jak możemy te fakty wykorzystać? Wyobraź sobie, że znasz ścieżki poruszania się swoich klientów w centrum handlowym. Wiesz, kiedy i którędy wchodzą do centrum handlowego, jak długo krążą, dopóki nie dotrą do twojego sklepu... lub sklepu konkurencji. Wifitrapping, rozwiązanie oferowane przez Selectivv, pozwala na analizę ruchu użytkowników i zaplanowanie strategii marketingowej na 2019 r. w oparciu o prawdziwe dane! Coraz więcej centrów i galerii handlowych zainteresowanych jest tą usługą, która daje unikalną wiedzę o zachowaniach klientów wewnątrz obiektów.

Ultradźwięki, by dotrzeć we właściwym momencie

Przeciętny konsument staje wciąż w obliczu tysięcy mikromomentów, w których:

  • chciałby wiedzieć…
  • chciałby pójść do...
  • chciałby zrobić...
  • chciałby kupić…

Kiedy konsumenci odczuwają te pragnienia? Będąc centrum handlowym? Surfując po internecie szukając butów na wyprzedaży? Oglądając nowy odcinek ulubionego serialu? Sukces firmy zależy od umiejętności dotarcia do klientów w takich właśnie momentach.  Innowacyjna technologia ultradźwięków DOV-e pozwala na komunikację z użytkownikami we właściwym czasie. Dotrzesz do nich nie tylko w obiektach handlowych, ale również w e-commerce czy podczas słuchania przez nich radia i oglądania telewizji. Nie zapomnij tego sprawdzić! Więcej informacji już wkrótce.

Czy masz jakieś trendy, którymi chciałbyś się z nami podzielić?

Zapisz się na newsletter marketingowy

Newsletter [Blog]

Ostatnie wpisy