Srebrna 16, Warszawa, Polska
+48 22 354-62-90

Co marketer powinien wiedzieć o danych z mobile!

Smartfon i tablet to w naszych czasach najbardziej osobista rzecz. Ze swoim urządzeniem przenośnym w zasadzie się nie rozstajemy, zaglądając do niego nawet kilkanaście razy na godzinę. Dziesiątki aplikacji zainstalowanych w telefonie pomagają nam w codziennym życiu, od tak prostych czynności jak sprawdzenie pogody, poprzez utrzymanie odpowiedniej diety, a na zarządzaniu swoimi finansami kończąc.

Korzystanie z aplikacji wiąże się najczęściej z udostępnieniem pewnych informacji o sobie. Jednak coraz śmielej rezygnujemy z części swojej prywatności, w zamian za możliwość skorzystania z funkcjonalności jakie one dają. To sprawia, że smartfon i tablet to bezcenne źródła danych o swoim właścicielu, a firmy coraz żywiej zainteresowane są wykorzystaniem tych danych. Dane z mobile mogą usprawnić komunikację z klientem, dzięki nim mogą lepiej poznać odbiorców ich produktów i przygotować nowoczesną ofertę dla konsumenta nowego typu.

Dane z mobile stają się jeszcze cenniejsze, jeśli uświadomimy sobie, że w odróżnieniu np. od komputera, urządzenie przenośne daje prawdziwą i dokładną informację o lokalizacji użytkownika. Dzięki danym GPS wiemy, gdzie obecnie on się znajduje czy spędza wieczór w domu czy może w restauracji.

Odpowiednio sprofilowane dane z mobile dają możliwość reklamodawcom i marketerom na dotarcie do precyzyjnie określonej grupy właścicieli smartfonów i tabletów zainteresowanych konkretnymi produktami lub usługami. To jakie aplikacje użytkownik zainstaluje i jakie akcje wykona na swoim telefonie podlega w Selectivv głębokiej analizie i dzięki temu możliwe jest przygotowanie profili behawioralnych i przydzielenia użytkownika do właściwej grupy.

Młoda kobieta instalująca aplikację ciążową to z dużą dozą prawdopodobieństwa kobieta spodziewająca się dziecka, która w najbliższym czasie będzie zainteresowana produktami dla niemowląt i dlatego przydzielana jest do grupy „Kobiety w ciąży”. Osoba poszukująca na swoim smartfonie hotelu w Hiszpanii, to potencjalny klient na bilety lotnicze czy produkty wakacyjne, który trafia do grupy profilowej „Podróżujący”.

Analiza big data zgromadzonych danych zaowocowała wyróżnieniem 46 różnorodnych grup konsumentów. Są to np. osoby planujące dziecko, bywalcy galerii handlowych, mniejszości seksualne, czy emigranci zarobkowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby definiować kolejne grupy profili w oparciu o potrzeby reklamodawców.

Dodatkowo dzięki precyzyjnemu targetowaniu, w ramach platformy Selectivv, każda z tych grup profilowych może być jeszcze odpowiednio zawężona ze względu np. na wiek, lokalizację czy język w telefonie. Dzięki temu wybór grupy docelowej w danej kampanii reklamowej zależy tylko od inwencji i pomysłów reklamodawcy.

Related Posts

Leave a reply


FreshMail.pl