10:02, kw. 13

Ile Ukraińców przyjechało do Polski? Ponad 2 miliony więcej obywateli Ukrainy niż w zeszłym roku

ukraińców przyjechało do polski

Wojna w Ukrainie spowodowała, że nasi wschodni sąsiedzi musieli wyemigrować. Zbadaliśmy, ilu Ukraińców przyjechało do Polski w marcu bieżącego roku, po rozpoczęciu agresji rosyjskiej na Ukrainę. Dane te porównaliśmy również z rokiem poprzednim.

Ilu Ukraińców przyjechało do Polski?

Dzięki naszym autorskim narzędziom i specjalistom Selectivv od badań udało nam się określić liczbę Ukraińców przyjeżdżających do Polski w marcu 2022. Łączna liczba obywateli ukraińskich (Ci, którzy byli już w Polsce wcześniej oraz Ci, którzy przyjeżdżają przez sytuację w Ukrainie) w marcu w Polsce przekroczyła 3,4 mln. Jest to liczba o ponad 2 mln większa niż w tym samym miesiącu w roku poprzednim. Oczywistym powodem tak nagłego wzrostu jest wybuch wojny.

Odnotowaliśmy, iż w samym marcu do Polski przyjechało ponad 2,5 mln Ukraińców, podczas gdy rok wcześniej w marcu było to jedynie nieco ponad 75 tysięcy.

ilu ukraińców przyjechało do Polski

Skoro wiemy już, ilu Ukraińców przyjechało do Polski, to warto jednak wyróżnić tych, którzy zostali, a którzy wyjechali do innych krajów. Według badania ponad 86% Ukraińców, którzy w marcu '22 przyjechali do Polski - w Polsce zostają. Pozostała część, niespełna 14% emigruje do innych państw. W tych danych nie są brane pod uwagę osoby powracające do swojej ojczyzny.

ilu ukraińców przyjechało do Polski

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Wyborczej na temat naszego badania.

Badanie zostało wykonane przez specjalistów Data Tank w Selectivv. Okresem badawczym objęty był cały miesiąc marzec 2022 roku. Osoby określane jako Ukraińcy przyjeżdżający do Polski, to w tym przypadku osoby bez wymogu przebywania przynajmniej 30 dni w Polsce, ponieważ nie można zauważyć np. wyjazdów z Polski do innych krajów. Są to liczebności użytkowników spełniających kryteria UA w okresie badania.


O Selectivv

Selectivv posiada własną platformę DMP, w ramach której analizujemy i profilujemy dane o 14 mln użytkowników urządzeń przenośnych w Polsce. Informacje te wykorzystujemy do realizacji kampanii jak również w celu dotarcia z reklamą do właściwych grup użytkowników w precyzyjnie określonych lokalizacjach.

Stale współpracujemy z największymi domami mediowymi i agencjami reklamowymi w kraju. Tożsame usługi świadczymy również dla klientów indywidualnych. W naszym portfolio znajdują się projekty komercyjne realizowane dla takich podmiotów, jak: sieci handlowe, operatorzy telefonii komórkowej, instytucje finansowe, globalne marki czy sektor publiczny.

Zapisz się na newsletter marketingowy

Newsletter [Blog]

Ostatnie wpisy