Kampania „50 lat AMG” nominowana w konkursie Mobile Trends 2018

Kampania reklamowa „50 lat AMG” została nominowana w konkursie Mobile Trends Awards w kategorii najlepsza kampania marketingowa. Kampanię realizowaliśmy wspólnie z agencją LiquidThread dla Daimler Mercedes AMG GT w czerwcu 2017 roku.

Kampania nominowana na Mobile Trends 2018
Kampania „50 lat Mercedes AMG” – nominowana w konkursie Mobile Trends Awards

Założeniem kampanii było zaprezentowanie bogatej historii marki Mercedes AMG w sposób nowoczesny i nieszablonowy. Celem Klienta było dotarcie z komunikatem reklamowym do mężczyzn powyżej 35 roku życia mieszkających w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Charakterystyczną cechą grupy docelowej było zainteresowanie motoryzacją.

Aby dotrzeć do takich osób wykorzystaliśmy Geotrapping®, naszą autorską technologię pozwalającą na zebranie bazy użytkowników na podstawie ich lokalizacji w danym czasie – przy pomocy GPS. W ten sposób zostały wytypowane osoby, które w ciągu kilku miesięcy poprzedzających start kampanii brały udział w największych eventach motoryzacyjnych w Polsce. Byli to m.in. uczestnicy Warsaw Night Racing, Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski czy Moto Show Kraków.

Do zebranej bazy została skierowana kampania mobile display rich media. Formaty mobile full page zawierające unikalne treści wideo, prezentowały historię marki AMG i jej najważniejsze osiągnięcia oraz dawały użytkownikowi możliwość zanurzenia się w sportowy świat marki AMG. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego rozwiązania, jakim jest Geotrapping®, udało się precyzyjnie dotrzeć do grupy fanów motoryzacji. W kampanii zostało również wykorzystane targetowanie na smartfony z kategorii premium: Galaxy S7 i iPhone 7. O dobrym dopasowaniu świadczy wysoki wskaźnik interakcji z reklamą. Średni czas spędzony na kreacji wynosił 16 sekund, podczas których fani zapoznali się z historycznymi modelami AMG. Przeciętny użytkownik spędził średnio ponad 30 sekund oglądając materiały wideo poświęcone marce i historyczne modele samochodów Mercedes AMG.

Ogłoszenie zwycięzców spośród nominowanych w konkursie kampanii nastąpi podczas uroczystej gali na konferencji Mobile Trends 2018. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 1-2 marca w Krakowie, jest okazją do spotkania wszystkich najważniejszych graczy branży mobile w Polsce. Na siódmej edycji konferencji, wśród kilkudziesięciu prelegentów, nie zabraknie również naszego przedstawiciela. Jacek Dymkowski Commercial Director Selectivv będzie mówił o tym, jak dane z kanału mobile zwiększają wartość i skuteczność kampanii reklamowych i dlaczego mobile to kluczowy element kampanii reklamowych w 2018 roku.