Ebook

Ebook Ustawienie Google Analytics na stronie

Ebook o ustawieniu Google Analytics przygotowany przez specjalistów Selectivv to precyzyjny zbiór niezbędnych informacji mających na celu przekazanie gruntownej wiedzy dotyczącej posługiwania się Google Analytics.

Czytaj więcej

Wypełnij formularz, aby pobrać

Formularz pobierania [Raport] - Ebook Google Analytics Ustawienie

Opracowanie obejmuje treści z zakresu: konfiguracji usługi Google Analytics, ustawień Google Analytics na stronie internetowej, ustawień Google Analytics bezpośrednio w kodzie strony, ustawień kodu GA4 za pomocą GTM oraz sprawdzenia poprawności wpięcia kodu GA4 na stronie.

Już w przyszłym roku Google Analytics całkowicie przekształci się w GA4, gdzie znajdziesz o wiele więcej funkcji do śledzenia ruchu na swojej stronie internetowej. Przygotuj się na zmianę i zapoznaj się z naszym ebookiem.

Google Analytics to niezbędne narzędzie, które pozwala precyzyjnie analizować statystyki oraz zachowania użytkowników na stronie internetowej. Poprawna i pełna konfiguracja Google Analytics jest bardzo istotna, ponieważ później na podstawie danych z niego płynących będziemy podejmowali decyzje dotyczące naszej firmy, konkretnych produktów. Konfiguracja jakiegokolwiek narzędzia powinna rozpocząć się jego instalacją.

Ebook przejrzyście tłumaczy, jak zaimplementować narzędzie Google Analytics dla Twojej strony. Jest ono najlepszą, najłatwiejszą i najbardziej uniwersalną usługą do pomiaru danych, ruchu i użytkowników odwiedzających Twoją stronę internetową. Zakładając adres www warto pamiętać, aby tego narzędzia używać w kontekście przyszłych badań nad statystykami strony. 

Poza instrukcjami udzielonymi przez specjalistów Selectivv w ebooku są również zawarte zrzuty ekranu dotyczących określonych czynności przy implementacji i konfiguracji Google Analytics. W ten sposób będzie to jeszcze łatwiejsze a instalacja nie zajmie dużo czasu a przyniesie wymierne korzyści w późniejszym użytkowaniu. 

Na samym początku skupimy się chronologicznie na konfiguracji, czy też instalacji Google Analytics dla konkretnej strony internetowej. Następnie pokażemy jak na dwa sposoby ustawić można Google Analytics na stronie. Pierwszym z nich jest ustawienie GA4 bezpośrednio w kodzie strony a drugim ustawienie kodu GA4 za pomocą GTM. Ponadto w ebooku pokażemy również jakie dodatkowe narzędzia - wtyczki przydadzą się przy równoczesnej instalacji Google Analytics. Towarzysząca, wymieniona przez nas, wtyczka pozwoli na sprawdzenie poprawności instalacji GA4 na Twojej stronie internetowej. 

Tym samym jako rezultat w ciągu kilkunastu minut otrzymać można dostęp do Google Analytics swojej strony internetowej oraz obserwować dane i wyciągać wnioski na przyszłość. Polecamy to narzędzie dla wszystkich posiadaczy stron internetowych, bo jest ono fundamentem do wiedzy na temat swoich odbiorców i widoczności tworzonych przez nas treści.

Spis treści

  1. Konfiguracja usługi Google Analytics (2)
  2. Ustawienie Google Analytics na stronie (6)
    1. 2.1 Ustawienie Google Analytics bezpośrednio w kodzie strony (6)
    2. 2.2 Ustawienie kodu GA za pomocą GTM (8)
  3. Sprawdzenie poprawności wpięcia kodu GA na stronie (12)