Raport

Specyfikacja banerów reklamowych cz.1 (display)

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w reklamie mobile udało nam się zebrać istotne dane, które pozwoliły stwierdzić, jakie kreacje przynoszą najlepsze rezultaty dla klientów. W publikacji wyszczególniamy je, podając szczegółowo wymogi formalne, jakie muszą spełnić oraz pokazując, w jaki sposób wyświetlane są one zarówno na urządzeniach typu desktop i mobile.

Czytaj więcej

Wypełnij formularz, aby pobrać

Formularz pobierania [Raport] - Specyfikacja banerów reklamowych cz.1

Stworzenie odpowiednich banerów reklamowych jest jednym z najważniejszych elementów w planowaniu i realizacji kampanii. Przed klientem pojawia się pytanie, jak jego baner z kampanii będzie wyglądał finalnie, w sieci. Reklamodawcy szukają odpowiedzi na to, jakie wymogi formatowe i wizualne muszą spełnić ich kreacje, aby wyświetlały się poprawnie i bez przeszkód. Właśnie dlatego zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje i stworzyliśmy booklet, w którym znajdują się odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące specyfikacji materiałów potrzebnych do realizacji kampanii, zarówno dla klienta jak i dla reklamodawcy.

W jaki sposób dobraliśmy banery?

W ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy się przekonać, jak ważna jest obecność firmy online. Wprowadzone obostrzenia zdecydowanie zwiększyły popyt na produkty kupowane w sklepach internetowych, a wideokonferencje stały się codziennością. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zaistnienie w internecie jest reklama display. Dlatego właśnie na niej skupiamy swoją pierwszą specyfikację banerów reklamowych i podpowiadamy, jakie banery reklamowe wybrać.

Nasze wieloletnie obserwacje i doświadczenie w reklamie mobilnej pozwoliło nam na zebranie wszelkich istotnych danych. Dzięki nim jesteśmy w stanie stwierdzić, które kreacje przyniosą najlepsze rezultaty dla klienta.

W publikacji podajemy szczegółowe wymogi formalne, jakie banery reklamowe, dla reklamy display, muszą spełniać. Rozumiemy, że może nie być łatwe wyobrażenie sobie jak finalnie taka kreacja może wyglądać, dlatego za pomocą wizualizacji pokazujemy, w jaki sposób wyświetlane są one zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na desktopie.

Dodatkowo pokazujemy, które działania w kreacjach reklamowych niezbędne są do skłonienia potencjalnego odbiorcy do interakcji.

Co znajdziesz w publikacji?

W publikacji wymieniamy różne rodzaje banerów reklamowych, podając szczegółowo wymogi formalne, jakie muszą spełnić. Rozumiemy, że może nie być łatwe wyobrażenie sobie jak finalnie taka kreacja może wyglądać, dlatego za pomocą wizualizacji pokazujemy, w jaki sposób wyświetlane są one zarówno na urządzeniach mobilnych oraz desktopie. Wybraliśmy te z nich, które cechują się najlepszymi efektami dla naszych klientów. Już od 2015 roku z sukcesem prowadzimy różne kampanie reklamowe cały czas doskonaląc technologie, których używamy.

Jakie wyniki są najważniejsze w przypadku kampanii? Za miarę sukcesu obraliśmy przeważnie końcową sprzedaż bądź leady, szczególnie w przypadku działań efektywnościowych. Więcej o tym, jak korzystać z danych w marketingu opowiadamy na naszych warsztatach Selectivv Academy.

Dodatkowo prezentujemy listę innych popularnych rozmiarów reklamy display, jak i wymieniamy korzystne wezwania do działania (CTA, Call to Action), których nie powinno zabraknąć w żadnej kampanii reklamowej.

Publikacja jest pierwszą z serii o banerach reklamowych. Poświęcona została całkowicie reklamie display. Kolejna tego typu publikacja to specyfikacje do reklam w social mediach.

Selectivv jest agencją full-service digital marketingu, specjalizującą się w precyzyjnej reklamie mobilnej i badaniach. Używając naszego autorskiego rozwiązania do zbierania danych i wewnętrznego DMP, łączymy dane online i offline, dzięki czemu nasze kampanie są skuteczne, a działania badawcze kompleksowe. Rozwiązania Selectivv są w pełni zgodne z RODO.
Stale współpracujemy z największymi domami mediowymi i agencjami reklamowymi w kraju. Tożsame usługi świadczymy również dla klientów indywidualnych. W naszym portfolio znajdują się projekty komercyjne realizowane dla takich podmiotów, jak: sieci handlowe, operatorzy telefonii komórkowej, instytucje finansowe, globalne marki czy sektor publiczny.