Raport

Specyfikacja banerów reklamowych cz. 2 (social media)

Na potrzeby naszych klientów i reklamodawców postanowiliśmy stworzyć drugą część publikacji o specyfikacji banerów reklamowych.

Czytaj więcej

Wypełnij formularz, aby pobrać

Formularz pobierania [Raport] - Specyfikacja banerów reklamowych cz. 2

Tym razem skupiliśmy się na bardzo ważnej płaszczyźnie reklamowej, czyli social mediach. Obok Display Ads, social media są istotnym kanałem dla kampanii marketingowych, zarówno wizerunkowych, jak i efektywnościowych. W tej publikacji umówione zostaną dwie główne platformy czyli Facebook i Instagram, które obecnie królują na rynku reklamowym. Reklamy na tych dwóch portalach mają podobne specyfikacje i wymogi, a nawet jednolity system reklamowy – Facebook Business Manager. Dlatego logicznym i wygodnym wydaje się połączenie ich w jednym booklecie

W jaki sposób dobraliśmy banery?

Nasze wieloletnie obserwacje i doświadczenie w reklamie mobilnej pozwoliło nam na zebranie wszelkich istotnych danych. Dzięki nim jesteśmy w stanie stwierdzić, które kreacje przyniosą najlepsze rezultaty dla klienta, biorąc pod uwagę miejsce, gdzie zostaną umieszczone.

W publikacji podajemy szczegółowe wymogi formalne, jakie banery reklamowe, dla reklamy w social mediach, muszą spełniać. Rozumiemy, że może nie być łatwe wyobrażenie sobie jak finalnie taka kreacja może wyglądać, dlatego za pomocą wizualizacji pokazujemy, w jaki sposób wyświetlane są one zarówno na urządzeniach mobilnych oraz desktopie.

Dodatkowo pokazujemy, które działania w kreacjach reklamowych niezbędne są do skłonienia potencjalnego odbiorcy do interakcji.

Co znajdziesz w publikacji?

Zarówno na stronach Facebooka, jak i w internecie można znaleźć wiele informacji o wymogach platformy odnośnie do grafik i formatów video. Jednak niekiedy trudno jest odnaleźć informacje najbardziej aktualne, które jednocześnie potrafią w dokładny sposób zilustrować, jak reklama będzie wyglądać na urządzeniu użytkownika, odbiorcy w grupie docelowej. Dlatego też myślimy, że specyfikacja Selectivv okaże się dla was użyteczną pomocą. Obok dokładnych i aktualnych wymagań technicznych, jakie powinny spełniać kreacje przygotowane dla Facebooka, umieściliśmy wysokiej jakości wizualizacje. Dodatkowo dopisaliśmy nasze notatki zwracające uwagę na istotne kwestie związane z Call To Actions, czy też ilością tekstu na grafice. Pod koniec bookletu znajdziecie również tabele prezentujące, jakie wezwania do działania (Call To Actions) można wybrać do poszczególnych celów kampanii.

Publikacja jest drugą z serii o banerach reklamowych.

Selectivv jest agencją full-service digital marketingu, specjalizującą się w precyzyjnej reklamie mobilnej i badaniach. Używając naszego autorskiego rozwiązania do zbierania danych i wewnętrznego DMP, łączymy dane online i offline, dzięki czemu nasze kampanie są skuteczne, a działania badawcze kompleksowe. Rozwiązania Selectivv są w pełni zgodne z RODO.
Stale współpracujemy z największymi domami mediowymi i agencjami reklamowymi w kraju. Tożsame usługi świadczymy również dla klientów indywidualnych. W naszym portfolio znajdują się projekty komercyjne realizowane dla takich podmiotów, jak: sieci handlowe, operatorzy telefonii komórkowej, instytucje finansowe, globalne marki czy sektor publiczny.