08:36, lip 07

Open'er Festival 2017 - analiza uczestników

Przeprowadziliśmy analizę 118 tys. użytkowników smartfonów, którzy bawili się na tegorocznym Open'erze. Wykorzystaliśmy do tego GeotrappingⓇ, czyli oznaczanie użytkowników mobile przebywających w danym czasie w danym miejscu. Następnie porównaliśmy dane o uczestnikach festiwalu z informacjami jakie zebraliśmy do tej pory w swojej bazie danych, będącej najbogatszym w Polsce zbiorem informacji o zachowaniach użytkowników mobile. Baza obejmuje 15 mln osób, czyli prawie wszystkich posiadaczy smartfonów w naszym kraju. Wnioski prezentujemy w poniższej infografice.

Opener Festival - analiza uczestników

 

Zaskoczeniem może być fakt, że większość analizowanych uczestników festiwalu (56 proc.) mieszka na co dzień poza 30 największymi polskimi miastami. Okazuje się też, że odległość jest istotną barierą dla fanów muzyki – więcej osób przyjechało na Open’er z Poznania i Wrocławia niż dużo większego Krakowa, który posiada dobre połączenie kolejowe z Trójmiastem. Wśród uczestników minimalnie liczniejszą grupę stanowili mężczyźni (51,5 proc.). Analiza wykazała, że w zdecydowanej większości byli natomiast użytkownicy systemu Android (91 proc.). Najpopularniejszym operatorem komórkowym był Play (31 proc.) oraz Orange (28 proc.).

Przeanalizowaliśmy również ilu uczestników Open’era należy do któregoś z 46 profili psychograficznych wyróżnionych w naszej bazie danych. Okazuje się, że aż 14 proc. stanowiły kobiety starające się o dziecko, tyle samo osób aktywnie uprawia sport. Ponad 6 proc. stanowili rodzice dzieci w wieku 0-5 lat, a 11 proc. przedstawiciele mniejszości seksualnych. Dla deweloperów interesujący może być fakt, że 4 proc. analizowanych uczestników jest zainteresowanych zakupem nieruchomości.

 Smartfony to najbardziej osobiste przedmioty, nosimy je ze sobą wszędzie. Mówią one o nas więcej niż zdradzilibyśmy w ankiecie, bo pokazują rzeczywiste zachowania, a nie deklaracje – mówi Dominik Karbowski, wiceprezes Selectivv.

Skąd pochodzą dane

Posiadamy największy w Europie Centralnej i Wschodniej zbiór danych o użytkownikach urządzeń mobilnych, obejmuje on łącznie 50 mln osób, z czego 15 mln w Polsce. Baza powstała w oparciu o gromadzone od dwóch lat dane z 200 tys. bezpłatnych aplikacji mobilnych oraz 14 milionów mobilnych stron WWW, zawierających reklamy. Profile konstruowane są na podstawie aktywności w aplikacjach i na stronach www. Przykładowo profil „kobiety starające się o dziecko” zawiera użytkowniczki aplikacji takich jak PeriodTracker, WomanLog, GetBaby. Profil „mniejszości seksualne” zawiera użytkowników aplikacji randkowych skierowanych do osób LGBT. „Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości” to użytkownicy, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odwiedziły targi mieszkaniowe.

Zapisz się na newsletter marketingowy

Newsletter [Blog]

Ostatnie wpisy