Srebrna 16, Warszawa, Polska
+48 22 354-62-90

Open’er Festival 2017 – użytkownicy smartfonów w liczbach [INFOGRAFIKA]

Przeprowadziliśmy analizę 118 tys. użytkowników smartfonów, którzy bawili się na tegorocznym Open’erze. Wykorzystaliśmy do tego tzw. geotrapping, czyli oznaczanie użytkowników mobile przebywających w danym czasie w danym miejscu. Następnie porównaliśmy dane o uczestnikach festiwalu z informacjami jakie zebraliśmy do tej pory w swojej bazie danych, będącej najbogatszym w Polsce zbiorem informacji o zachowaniach użytkowników mobile. Baza obejmuje 15 mln osób, czyli prawie wszystkich posiadaczy smartfonów w naszym kraju. Wnioski prezentujemy w poniższej infografice.

 

Open'er Festival 2017 - raport o użytkownikach smartfonów

Zaskoczeniem może być fakt, że większość uczestników festiwalu (56 proc.) mieszka na co dzień poza 30 największymi polskimi miastami. Okazuje się też, że odległość jest istotną barierą dla fanów muzyki – więcej osób przyjechało na Open’er z Poznania i Wrocławia niż dużo większego Krakowa, który posiada dobre połączenie kolejowe z Trójmiastem. Wśród uczestników minimalnie liczniejszą grupę stanowili mężczyźni (51,5 proc.). W zdecydowanej większości byli natomiast użytkownicy systemu Android (91 proc.). Najpopularniejszym operatorem komórkowym był Play (31 proc.) oraz Orange (28 proc.).

Przeanalizowaliśmy również ilu uczestników Open’era należy do któregoś z 46 profili psychograficznych wyróżnionych w naszej bazie danych. Okazuje się, że aż 14 proc. stanowiły kobiety starające się o dziecko, tyle samo osób aktywnie uprawia sport. Ponad 6 proc. stanowili rodzice dzieci w wieku 0-5 lat, a 11 proc. przedstawiciele mniejszości seksualnych. Dla deweloperów interesujący może być fakt, że 4 proc. uczestników jest zainteresowanych zakupem nieruchomości.

 Smartfony to najbardziej osobiste przedmioty, nosimy je ze sobą wszędzie. Mówią one o nas więcej niż zdradzilibyśmy w ankiecie, bo pokazują rzeczywiste zachowania, a nie deklaracje – mówi Dominik Karbowski, wiceprezes Selectivv.

Skąd pochodzą dane

Posiadamy największy w Europie Centralnej i Wschodniej zbiór danych o użytkownikach urządzeń mobilnych, obejmuje on łącznie 50 mln osób, z czego 15 mln w Polsce. Baza powstała w oparciu o gromadzone od dwóch lat dane z 200 tys. bezpłatnych aplikacji mobilnych oraz 14 milionów mobilnych stron WWW, zawierających reklamy. Profile konstruowane są na podstawie aktywności w aplikacjach i na stronach www. Przykładowo profil „kobiety starające się o dziecko” zawiera użytkowniczki aplikacji takich jak PeriodTracker, WomanLog, GetBaby. Profil „mniejszości seksualne” zawiera użytkowników aplikacji randkowych skierowanych do osób LGBT. „Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości” to użytkownicy, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odwiedziły targi mieszkaniowe.

Related Posts

6 comments

Ciekawe, na podstawie własnej obserwacji znajomych obstawiałbym ze więcej niewiast bedzie niz facetów, a tu zaskoczenie.

ponieważ dziewczyny są atencyjne, to dlatego, pozdrawiam

1. Brak zarejestrowanego zbioru danych osobowych u GIODO.
2. Zbieranie i przetwarzanie danych o preferencjach seksualnych , z tego co wiem, nie jest dozwolone w celach marketingowych.

to są dane wyłącznie statystyczne

Najciekawsze są te kobiety starające się o dziecko. Jakaś aplikacja może podać adres? Być może będę mógł pomóc w staraniu….

Czyli co trzecia laska na Openerze szukała partnera……. OMG, taką szansę straciłem….

Leave a reply


FreshMail.pl