15:45, lis 04

Piaskownica technologiczna - BIK HUB

bik hub

Wczoraj, tj. 3. listopada, dzięki pomocy i danym Selectivv, ruszyła nowa inicjatywa Biura Informacji Kredytowej - BIK HUB. Koncept nazwany “piaskownicą technologiczną” skierowany jest do przedsiębiorstw w początkowych fazach rozwoju, czyli do startupów i fintechów, jak również do doświadczonych już działalności z sektora finansów.

Nowy wymiar gromadzenia danych

Od 20 lat BIK gospodaruje najbardziej unikalnym zbiorem danych, dzięki czemu jest głównym źródłem informacji kredytowej i gospodarczej w kraju. Pozwala to na wprowadzanie przez firmę rozwiązań przynoszących wymierne korzyści biznesowe. Uruchomienie BIK HUB wraz z pilotażem platformy integracji danych BIK Open API daje możliwość poszerzania grupy odbiorców usług o kolejne sektory gospodarcze. Platforma ta zbierać ma wszystkie dane z wielu źródeł, od wielu podmiotów, które swoją działalność prowadzą w obszarach m.in.: nieruchomości, finansów, ubezpieczeń, badań konsumenckich, digital marketingu oraz data science. Jak mówi prezes zarządu BIK, dr Mariusz Cholewa, Informacje zebrane przez platformę mogą posłużyć zarówno do budowy lub zwiększenia dokładności analiz, czy tworzenia segmentacji, ale również do oszacowania potencjału wybranej lokalizacji.

Możliwości BIK HUB dzięki wsparciu Selectivv

Dzięki autorskim i nowoczesnym technologiom pozwoliło na zebranie danych i udostępnienie ich w ramach współpracy z BIK HUB. Staliśmy się źródłem danych udostępnianych przez BIK dla przedsiębiorców dołączających do platformy. Możliwe będzie również objęcie dostępu do informacji o cechach wybranych lokalizacji na podstawie profilowania czynnych użytkowników urządzeń mobilnych. Stworzenie przez Selectivv ponad 50 kryteriów analizy badawczej pozwoliło na oszacowanie scenariuszy aktywności sprzedażowych czy marketingowych.

Dostęp do BIK Open API pozwoli na wyszczególnienie tzw. Points of Interest, dzięki czemu możliwe będzie ustalanie ich odległości od określonego punktu na mapie. Ponadto, użytkownicy otrzymają możliwość włączenia usług opcjonalnych, wzbogaconych o statystyki kredytowe w ujęciu geograficznym. Jest to możliwe dzięki usłudze nazwanej “geo-score”. Każda firma zainteresowana wzięciem udziału w BIK HUB może już zarejestrować się na stronie https://www.bikhub.pl.

bik hub

Partnerzy

Zgromadzenie danych w jednym miejscu możliwe było dzięki współpracy z Selectivv, jak również AMRON, Cenatorium, DataWise, GfK.

Oficjalnymi głównymi partnerami BIK HUB są Microsoft, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Fundacja Fintech Poland.

Jeśli chcesz poznać nasze możliwości profilowania użytkowników smartfonów napisz do nas!

Źródło: Informacja Prasowa BIK

Zapisz się na newsletter marketingowy

Newsletter [Blog]

Ostatnie wpisy