Podsumowanie | 5 lat Selectivv

Na pierwszy rzut oka 5 lat to wciąż krótki okres, ale tak naprawdę w tym czasie poradziliśmy sobie z wieloma problemami, odnieśliśmy wielkie sukcesy, powiększyliśmy nasz zespół i znaleźliśmy główną motywację. To dopiero początek, to dopiero 5 lat, będzie więcej, lepiej i szerzej. Więc, z przyjemnością dzielimy się naszymi sukcesami i badaniami jakie przeprowadziliśmy:

Wakacje Polaków – co dane z mobile mówią o podróżach międzyregionalnych (lipiec 2020)

Na podstawie danych z okresów 27 czerwca-26 lipca 2020 oraz 20 czerwca – 21 lipca 2019, zbadaliśmy jak wyglądały podróże międzyregionalne, tzn. osób, które przemieściły się do innego województwa. Oznacz to, że jeżeli ktoś mieszka w województwie pomorskim i spędził czas nad morzem w tym samym województwie – nie jest uwzględniony w badaniu.

Jak podróżowali Polacy w pierwszym miesiącu wakacji?

Na podstawie badania, możemy zobaczyć że w zwiazku z sytuacja pandemii, plany na wakacje i pomysły na spędzanie urlopu dynamicznie się zmieniały. W lipcu 2020 Polacy wyjeżdżali rzadziej niż rok wcześniej.Ogółem obserwujemy  38,8% spadek ruchu w porównaniu do 2019 (cała Polska – także poza wymienionymi regionami).

Wpływ COVID-19 na letni wypoczynek Polaków. Gdzie Polacy pojechali na wakacje? (lipiec 2020)

W okresach 27.06-26.07.2020 oraz 20.06-21.07.2019 zebraliśmy informacje o polskich turystach. Do analizy zostały wybrane trzy miejscowości w różnych rejonach Polski stanowiące atrakcję dla polskich turystów: Władysławowo (wakacje nad morzem), Giżycko (Pojezierze Mazurskie) i Karpacz (Karkonosze).

Jak sytuacja kryzysowa wpłynęła na odwiedzalność lokalizacji handlowych? (lipiec 2020)

Przez 16 tygodni, począwszy od 3 lutego, zbieraliśmy i analizowaliśmy dane lokalizacyjne z czterech kategorii placówek handlowych: hipermarketów (442 lokalizacje), dyskontów (3 976 lokalizacji), supermarketów (2 538 lokalizacji) oraz małych sklepów lokalnych / osiedlowych (10 136 lokalizacji). Łącznie, do 31 maja, zbadaliśmy odwiedzalność 17 092 miejsc związanych z handlem.

Selectivv. Jak sytuacja kryzysowa wpłynęła na odwiedzalność lokalizacji handlowych?

Jak zmieniła się konsumpcja internetu na mobile przez dzieci i młodzież? (czerwiec 2020)

Na podstawie danych z okresów grudzień 2019 –  kwiecień 2020 oraz marca 2019 zbadaliśmy jak zmieniła się aktywność dzieci i młodzieży na urządzeniach mobilnych. “Dzieci i młodzież” to profil behawioralny w bazie Selectivv określony na podstawie korzystania z określonych aplikacji lub grup aplikacji. Analizowana próba wyniosła 1 915 596 użytkowników (urządzeń mobilnych) oraz 14 693 020 uruchomień aplikacji z wybranych kategorii.

Selectivv. Jak zmieniła się konsumpcja internetu na mobile przez dzieci i młodzież?
Selectivv. Jak zmieniła się konsumpcja internetu na mobile przez dzieci i młodzież?

Czy polacy odwiedzą centra handlowe po weekendzie majowym? (kwiecień 2020)

W dniach 16-18 kwietnia 2020 przeprowadziliśmy badanie na próbie 2400 osób. Celem analizy było poznanie opinii Polaków nt. kwestii związanych z odwiedzaniem centrów handlowych. Zapytaliśmy o obawy związane z wizytą w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych czy preferencje ich lokalizacji. Odbiorcy odpowiedzieli także, czy zdecydują się na zakupy od razu po wznowieniu działalności czy wolą poczekać. Na koniec, zapytaliśmy także jakie czynniki mają wpływ na odwiedziny wybranego centrum handlowego.

Czy otwarcie centrów handlowych zakończy zakupową kwarantannę Polaków?
Selectivv. Czy otwarcie centrów handlowych zakończy zakupową kwarantannę Polaków?

Rynek paliw – co dane z mobile mówią o trendach? (kwiecień 2020)

Selectivv Index Stacje to wskaźnik budowany o dane z liczby odwiedzin na wybranych stacjach benzynowych w ciągu miesiąca kalendarzowego. Pokazuje jak zmienia się liczba odwiedzających w analizowanym okresie. Stałym badaniem jest objętych 131 precyzyjnie wybranych lokalizacji. Dobrane są one w ten sposób, aby jak najdokładniej odzwierciedlać charakterystykę rynku. Monitorowane są zarówno stacje paliw należące do największych koncernów, jak i mniejsze, niezależne punkty, stacje benzynowe w dużych miastach takich, jak Warszawa, Gdańsk i Płock czy mniejszych miejscowościach takich jak: Andrychów czy Żory.

Selectivv - rynek paliw. Selectivv Index Stacje Benzynowe #SelSTACJE.Wartości wskaźników SelSTACJE i linia trendu w analizowanym okresie.
Selectivv -rynek paliw. Selectivv Index Stacje Benzynowe #SelSTACJE.
Wartości wskaźników SelSTACJE i linia trendu w analizowanym okresie.

Sytuacja podczas covid-19 na podstawie danych z mobile. | użytkownicy smartfonów, podróżowanie, #zostańwdomu (marzec 2020)

Przygotowaliśmy wizualizację obszarów we Włoszech, Niemczech, Francji i Hiszpanii, na których przebywali Polacy w weekend 6-8 marca 2020. „Polacy” w Selectivv DMP to użytkownicy, którzy w swoich urządzeniach mobilnych maja kartę SIM polskiego operatora i/lub ustawiony język polski.

Selectivv. W jakich rejonach Włoch, Niemiec, Francji i Hiszpanii Polacy spędzili ostatni weekend.
Selectivv. W jakich rejonach Włoch, Niemiec, Francji i Hiszpanii Polacy spędzili ostatni weekend.

Wzrosty indeksu selectivv handel rok do roku dla dyskontów (luty 2020)

Styczeń 2020 roku to kolejny miesiąc stabilnych wzrostów w przypadku stacji benzynowych. Co prawda widzimy spadek w porównaniu do grudnia (o 4%), ale jest to sytuacja zbliżona do tej sprzed roku lub dwóch. Natomiast porównując wartość wskaźnika rok do roku widzimy wzrost o 5% (styczeń 2020 w porównaniu do stycznia 2019).

Selectivv index – w grudniu wzrosty, ale dane nie napawają optymizmem (styczeń 2020)

Dane za grudzień 2019 pokazują wzrost indeksu Selectivv Handel, czyli odwiedzalności analizowanych lokalizacji handlowych miesiąc do miesiąca. Przyrost wartości zanotowały również pozostałe wskaźniki: Selectivv Stacje Benzynowe oraz Selectivv Turystyka.

Pracownicy publicis media odwiedzają miejsca z muzyką na żywo, a w value media wybierają sushi (grudzień 2019)

Wybór odwiedzanych lokalizacji, w tym wybieranych punktów gastronomicznych, w dużej mierze zależy od oferty dostępnej w pobliżu naszego miejsca pracy czy zamieszkania. Wyjście na siłownię czy basen zazwyczaj uzależniamy od tego czy takowe obiekty znajdują się po drodze do pracy lub domu. Jednak czy istnieje sposób na zmierzenie kto, jak i kiedy korzysta z wybranych usług? Gdzie udajemy się w przerwie na lunch, po wyjściu z biura czy spotykając się wieczorem ze znajomymi? Rozwiązaniem są dane z lokalizacji jakie udostępniają smartfony.

Ranking popularności wybranych lokalizacji wśród pracowników domów mediowych – LOKALIZACJE

Selectivv handel i selectivv stacje – dalsze spadki wskaźników w listopadzie (grudzień 2019)

W ostatnich dwóch miesiącach Polacy rzadziej odwiedzają placówki handlowe. Index Selectivv Handel zanotował spadek i jego wartość jest niższa niż w analogicznych miesiącach ubiegłego roku. Również Index Selectivv Stacje pokazuje mniej klientów na stacjach paliw, choć w tym przypadku sytuacja wygląda lepiej niż przed rokiem.

Index Selectivv Handel – aktualna wartość / listopad 2019

Badanie uczestników European Rover Challenge 2019 (listopad 2019)

Najliczniejszą grupę odwiedzających European Rover Challenge 2019 stanowiły osoby w przedziale wiekowym 21-25 lat (25,6%) oraz 26-30 lat (22,4%). Na zaproszenie organizatorów zrealizowaliśmy badanie Wifitrapping, które pozwoliło poznać profil demograficzny i behawioralny uczestników piątej edycji międzynarodowych zawodów marsjańskich odbywających się w Kielcach.

Profil uczestnika European Rover Challenge 2019, grafika: Planet Partners

Selectivv index – mniejsza skłonność polaków do odwiedzania lokalizacji handlowych (listopad 2019)

W październiku wszystkie wskaźniki Selectivv Index zanotowały spadki. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce na przełomie roku. Mierzenie i analiza dynamiki zmian odwiedzin w wybranych punktach sprzedaży detalicznej, na podstawie danych ze smartfonów, odzwierciedla najbardziej aktualne zachowania zakupowe Polaków oraz rzeczywiste trendy w gospodarce.

Index Selectivv Handel – aktualna wartość / październik 2019

Selectivv index – półroczne podsumowanie (październik 2019)

Właśnie mija pół roku od pierwszej publikacji Selectivv Index – autorskich wskaźników odzwierciedlających trendy związane z handlem i turystyką przygotowywanych na podstawie danych z lokalizacji.

Index Selectivv Handel – aktualna wartość / wrzesień 2019

Dane z mobile w branży fintechowej | mobile trends conference for banking (październik 2019)

W dniach 3-4 października 2019 w warszawskiej Kinotece odbyła się specjalna edycja konferencji Mobile Trends dla sektora bankowego i finansowego. Drugiego dnia wydarzenia zaprezentowaliśmy temat Dane z mobile w branży fintechowej. Analizy użytkowników.

Co jeszcze wiemy o kibicu ekstraklasy? (wrzesień 2019)

Ostatnio w prasie i internecie ukazało się podsumowanie naszej najnowszej analizy. Celem badania było poznanie oraz zaprezentowanie demografii i charakterystyki kibica polskiej Ekstraklasy. W tym celu uwzględniliśmy 16 stadionów, na których odbywały się mecze ligowe w sezonie 2018/2019, z których, zebraliśmy bazę danych. Łącznie próba wyniosła 128 342 użytkowników, którzy na stadionie skorzystali z telefonu z aplikacjami zawierającymi reklamy.

O uczestnikach festiwali w Polsce słów kilka (wrzesień 2019)

W 2017 roku, wykorzystując Geotrapping®,  przeanalizowaliśmy 118 000 użytkowników, którzy byli obecni na Open’er Festival w Gdyni. Zaskoczeniem było, że większość analizowanych uczestników (56%) mieszka na co dzień poza 30 największymi polskimi miastami. Uwzględniliśmy również ich demografię i charakterystykę. 

Kim jest kibic polskiej ekstraklasy? (sierpień 2019)

Średnio mecze Ekstraklasy przyciągają blisko 22% kobiet. Legia Warszawa, Miedź Legnica, Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin – to na trybunach tych stadionów znajdziemy najwięcej fanek piłki nożnej. Najchętniej na ligowe mecze chodzą osoby w wieku 36-40 lat, a studenci stanowią tylko 5,59% publiki. Czego jeszcze możemy się dowiedzieć o kibicach na stadionach Ekstraklasy? Prezentujemy najnowsze badanie obejmujące dane zebrane pasywnie na wszystkich szesnastu stadionach w sezonie 2018/2019.

Alternatywne formy transportu w mieście | jesteśmy coraz bardziej eko & smart (sierpień 2019)

Badanie objęło osoby korzystające z aplikacji oferujących przewóz osób, wypożyczanie samochodów na minuty i hulajnóg elektrycznych. W każdej z omawianych kategorii zbadano użytkowników trzech popularnych aplikacji używanych w Polsce. Do analizy zostali włączeni użytkownicy korzystający z aplikacji w okresie od I 2018 (dla hulajnóg elektrycznych od X 2018 r.) do V 2019 r. Określona została demografia użytkowników i współużytkowanie pomiędzy kategoriami aplikacji. Łącznie przeanalizowano ponad 22 mln użytkowników.

Czy galeria młociny przejmie klientów konkurencji? – analiza weekendu otwarcia | selectivv na redi (czerwiec 2019)

Dla uczestników odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy dwie analizy. Pierwszą był premierowy pokaz danych zebranych podczas weekendu otwarcia Galerii Młociny w Warszawie. Przypomnieliśmy także badanie dotyczące społeczności ukraińskiej w Polsce.

Klienci korzystający z aplikacji marki odwiedzają jej sklep stacjonarny ponad 3 razy częściej – kongres rynku FMCG (maj 2019)

W dniach 28-29 maja w Warszawie odbył się Kongres Rynku FMCG. Wydarzenie było poświęcone wymianie myśli i wiedzy oraz komunikacji pomiędzy partnerami w branży FMCG. Poruszono wiele istotnych kwestii, takich jak: strategie w handlu, łańcuch dostaw, technologie i e-commerce czy lojalność klientów i strategie marketingowe. Ostatnia wymieniona była właściwym miejscem dla Selectivv, aby przedstawić odbiorcom możliwości badawcze działu Data Tank.

Noc muzeów w warszawie – dane ze smartfonów pozwalały na ominięcie największych kolejek (maj 2019)

Selectivv przeprowadził monitoring wybranych miejsc, a sprawdzanie liczby uczestników na terenie tych obiektów było możliwe dzięki analizie danych ze smartfonów, za pomocą technologii Geotrapping®

Dane ze smartfonów pozwoliły ominąć kolejki

Rok po zakazie handlu w niedziele: dyskonty, drogerie i stacje benzynowe największymi beneficjentami (marzec 2019)

Minął rok od wprowadzenia nowych regulacji prawnych ograniczających handel w niedziele. Również rok temu przeprowadziliśmy badanie, dotyczące analizy zachowań użytkowników smartfonów i tabletów w pierwszą niedzielę bez handlu. Co się od tego czasu zmieniło?

Czy ukraińcy wiążą swoją przyszłość z naszym krajem? – najnowsze badanie selectivv (marzec 2019)

Postanowiliśmy sprawdzić jakie informacje o Ukraińcach udostępniają smartfony i tablety na podstawie analizy danych zebranych w Selectivv DMP.

Użytkownicy najpopularniejszych aplikacji (luty 2019)

Przeprowadziliśmy analizę użytkowników czterech popularnych  kategorii aplikacji. Informacje z badania zebraliśmy na poniższej infografice. Sprawdźcie jakie aplikacje pogodowe, komunikacyjne, finansowe oraz VOD instalujemy najchętniej na naszych smartfonach.

Gdzie w stolicy potrzebne są nowe linie metra? sprawdziliśmy, jak warszawiacy poruszają się po mieście (grudzień 2018)

Sprawdziliśmy jak warszawiacy podróżują pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. O komentarz poprosiliśmy Adriana Furgalskiego, wiceprezesa Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

E-święta polaków, czy klienci galerii handlowych kupują prezenty online? (grudzień 2018)

Przeanalizowaliśmy użytkowników 4 popularnych aplikacji zakupowych (allegro, AliExpress, OLX, Amazon) oraz klientów 5 popularnych centrów  handlowych (3 w Warszawie i 2 we Wrocławiu). Na ich przykładach sprawdziliśmy, jak w ostatnich miesiącach roku zmienia się natężenie ruchu w aplikacjach m-commerce i obiektach handlowych. Zbadaliśmy również klientów wybranych galerii pod kątem tego z jakich aplikacji zakupowych korzystają.

Jakich sklepów brakuje polakom w ich najbliższej okolicy? (listopad 2018)

Na przykładzie analizy mieszkańców wrocławskiej dzielnicy Krzyki sprawdziliśmy możliwość przewidywania potrzeb zakupowych Polaków.Wyniki badania realizowanego wspólnie z firmą MANDS Badania Rynku i Opinii zostały przedstawione na XIX edycji Kongresu Badaczy Rynku i Opinii w Warszawie.Pod lupę trafiły realnie pokonywane przez klientów ścieżki oraz odległości dzielące przeciętnego konsumenta od sklepów stacjonarnych jednej z trzech kategorii produktowej (spożywcza, remontowo-budowlana i drogeryjna)

Czy uczestnicy festiwali w polsce i rumunii różnią się aż tak bardzo? (listopad 2018)

W dniach 11-12 Sierpnia w Bukareszcie po raz 8 odbył się Summer Well Festival. Wydarzenie organizowane przez Orange przyciągnęło około 20 000 osób. Wykorzystując autorską technologię Selectivv – Geotrapping® – zebraliśmy bazę prawie 5 500 użytkowników smartfonów i tabletów. Uzyskana próba stanowiła reprezentatywną grupę do przeprowadzenia analizy.

Warsaw Security Forum 2018 (październik 2018)

W dniach 24-25 października w Warszawie odbyła się piąta edycja konferencji Warsaw Security Forum. Przedstawiciele służb bezpieczeństwa, ministrowie obrony i spraw zagranicznych, przedstawiciele wojska oraz NATO z całej Europy, spotkali się, by omówić zagadnienia obronności i bezpieczeństwa. Istotnym elementem rozmów były kwestie dotyczące obszaru bezpieczeństwa cyfrowego. Prezentując dane z mobile wsparliśmy ekspertów wojskowych i polityków.

Pogoda mobile: aplikacja czy www? (sierpień 2018)

Pod koniec lipca br. przeprowadziliśmy badanie mające na celu pokazanie gdzie użytkownicy mobile w Polsce zwykle sprawdzają pogodę. Na podstawie danych z Selectivv DMP, zawierającej dane ze smartfonów i tabletów, przeanalizowaliśmy aplikacje pogodowe i mobilne strony www. Do analizy wybrano 4 najpopularniejsze aplikacje pogodowe oraz 5 stron mobilnych. Ich popularność została określona na podstawie miesięcznej liczby aktywnych użytkowników czyli osób, które przynajmniej raz w ostatnim miesiącu skorzystały z danej aplikacji/strony internetowej. Łącznie przebadano ponad 5,5 mln użytkowników.

Jak użytkownicy smartfonów i tabletów korzystają z aplikacji komunikacyjnych? (lipiec 2018)

Na podstawie danych z Selectivv DMP, zawierającej dane z urządzeń mobilnych, sprawdziliśmy jak użytkownicy smartfonów i tabletów korzystają z aplikacji komunikacyjnych. Z próby ponad 1,9 mln użytkowników w/w aplikacji w Polsce wyodrębniliśmy tych z Warszawy, Krakowa i Trójmiasta. Badanie objęło 4 najpopularniejsze aplikacje do przewozu osób (Uber, iTaxi, MyTaxi i Taxify) oraz 2 aplikacje rowerowe (Nextbike oraz Veturilo).

Selectivv zbadał kim byli uczestnicy targów redi (czerwiec 2018)

W dniach 6-7 czerwca w Warszawie odbyło się największe wydarzenie dla zarządców i właścicieli centrów handlowych oraz najemców i sieci handlowych działających w regionie CEE organizowane przez Polską Radę Centrów Handlowych – targi ReDI. W wydarzeniu brali udział wszyscy przedstawiciele polskiego i europejskiego sektora nieruchomości komercyjnych.

Prezentacja raportu fundacji pułaskiego i selectivv nt. opinii polaków o polskiej polityce zagranicznej (marzec 2018)

Prawie połowa ankietowanych określa swój stosunek do Stanów Zjednoczonych jako bardzo pozytywny i, co interesujące, współczynnik ten jest ponad 12% wyższy niż w styczniu br. – wynika z badań opinii publicznej dotyczącej polskiej polityki zagranicznej opracowanych przez Selectivv we współpracy z Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego. Pełny raport został zaprezentowany podczas konferencji prasowej 19 marca br. w siedzibie Fundacji w Warszawie.

Analiza użytkowników smartfonów robiących zakupy w niedziele (marzec 2018)

Przyjrzeliśmy się ponad pół miliona Polakom, którzy przez ostatni rok średnio jedną niedzielę w miesiącu spędzali w obiektach handlowych. Jak wykorzystali czas, który wcześniej spędzali na zakupach? Piękna pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu – ponad 40% z 511 221 użytkowników smartfonów objętych analizą skorzystało ze spacerów lub wybrało się na place zabaw z dziećmi. 19% odwiedziło stacje benzynowe. Być może z potrzeby zatankowania, skorzystania z myjni (w końcu był to też pierwszy weekend z temperaturami powyżej zera.

Analiza użytkowników smartfonów - Niedziela bez handlu

Profil polskiego kibica na zimowych igrzyskach olimpijskich 2018 w korei (marzec 2018)

Sportowe emocje po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich pomału opadają. To był wyjątkowy czas dla wszystkich kibiców – zarówno tych, którzy dopingowali reprezentację Polski przed ekranem telewizora, ale przede wszystkim dla tych, którzy byli obecni w Pjongczangu i mogli obserwować zmagania polskich sportowców na żywo. Kim są fani sportu, którzy postanowili polecieć do Korei Południowej? Na podstawie danych z kanału mobile przygotowaliśmy profil polskiego kibica.

Badanie właścicieli smartfonów – kim byli uczestnicy sylwestra w zakopanem? (styczeń 2018)

Badanie właścicieli smartfonów, którzy bawili się na koncercie sylwestrowym w Zakopanem, wskazuje, że dwie trzecie uczestników sylwestrowego koncertu stanowiły osoby po 30 roku życia. Co ciekawe, więcej osób przyjechało z Warszawy niż z Krakowa, a 6% imprezowiczów stanowili obcokrajowcy. Ponad 80% badanych robi zakupy w Lidlu i Biedronce, a najpopularniejszym operatorem komórkowym okazał się Orange.

Sylwester w Zakopanem - badanie właścicieli smartfonów

Badanie uczestników warsaw games week 2017 (listopad 2017)

Wspólnie z agencją marketingu gamingowego Gameset przeprowadziliśmy analizę 29 tys. użytkowników smartfonów, którzy w dniach 13-15 października odwiedzili Warsaw Games Week 2017. Profil uczestnika zaprzecza stereotypowi “graczy dzieci”, bo aż 45% zwiedzających to osoby w wieku ponad 25 lat.

Selectivv na konferencji warsaw security forum 2017 (listopad 2017)

Smartfony mówią o nas więcej niż bylibyśmy skłonni zdradzić w ankiecie. Dodatkowo umożliwiają przebadanie zamożnych i wpływowych osób, które rzadko godzą się na rozmowę z ankieterem. Takie badanie przeprowadziliśmy na prośbę organizatorów Warsaw Security Forum, jednej z najważniejszych konferencji nt. bezpieczeństwa w Europie Środkowej.

WSF 2017 - Nowe technologie i bezpieczeństwo - 3

Profil kibica podczas meczu polska – kazachstan (wrzesień 2017)

Wspólnie z agencją marketingu sportowego Urban Communications przeprowadziliśmy analizę smartfonów, których właściciele kibicowali Reprezentacji Polski podczas ostatniego meczu z Kazachstanem w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

Jakie informacje udostępniają smartfony o uczestnikach forum ekonomicznego w krynicy (wrzesień 2017)

Smartfony udostępniają o nas więcej informacji niż bylibyśmy skłonni zdradzić w ankiecie. To najbardziej osobiste przedmioty, jakie posiadamy. Dodatkowo umożliwiają przebadanie zamożnych i wpływowych osób, które rzadko godzą się na rozmowę z ankieterem. Po przeanalizowaniu uczestników tegorocznego Open’era postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się uczestnikom XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Open’er Festival 2017 – analiza uczestników (lipiec 2017)

Przeprowadziliśmy analizę 118 tys. użytkowników smartfonów, którzy bawili się na tegorocznym Open’erze. Wykorzystaliśmy do tego GeotrappingⓇ, czyli oznaczanie użytkowników mobile przebywających w danym czasie w danym miejscu. Następnie porównaliśmy dane o uczestnikach festiwalu z informacjami jakie zebraliśmy do tej pory w swojej bazie danych, będącej najbogatszym w Polsce zbiorem informacji o zachowaniach użytkowników mobile. Baza obejmuje 15 mln osób, czyli prawie wszystkich posiadaczy smartfonów w naszym kraju. Wnioski prezentujemy w poniższej infografice.

Twój smartfon wie, kiedy porzucasz postanowienia noworoczne (maj 2017)

Ponad połowa Polaków korzystających z aplikacji prozdrowotnych porzuca swoje treningowe postanowienia noworoczne już po dwóch miesiącach. Aplikacje mobilne pomagają nam w treningach sportowych i utrzymaniu diety, ale zdradzają również, kiedy nasza wola słabnie.

Raport Selectivv z InternetBeta 2015 (wrzesień 2015)

W dniach 9-11 września byliśmy obecni na konferencji InternetBeta 2015 w Rzeszowie. W poniższej infografice znajdziecie kilka cennych spostrzeżeń, zaobserwowanych „okiem” Selectivv.