Srebrna 16, Warszawa, Polska
+48 22 354-62-90

Profil kibica podczas meczu Polska – Kazachstan [INFOGRAFIKA]

Wspólnie z agencją marketingu sportowego Urban Communications przeprowadziliśmy analizę smartfonów, których właściciele kibicowali Reprezentacji Polski podczas ostatniego meczu z Kazachstanem w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

Badanie dotyczyło 27 921 urządzeń, czyli prawie 50% kibiców obecnych tego dnia na PGE Narodowym. 

Połowa przebadanej widowni to osoby w przedziale wiekowym 30-40 lat. Aż 86% kibiców korzysta z systemu Android. Nieco więcej, niż co trzeci badany jest abonentem operatora Orange.

W trakcie meczu fani zdecydowanie najczęściej odwiedzali serwisy sportowe. W czołowej trójce znalazły się Sportowefakty.wp.pl, Sport.pl oraz Przegladsportowy.pl. Prawie 61% przebadanych kibiców na co dzień śledzi na swoich telefonach informacje sportowe. Niemal podobna ilość osób jest klientem marketów Castorama i Leroy Merlin (62%). Warto również zwrócić uwagę, że zaledwie 14% z osób zgromadzonych na trybunach aktywnie uprawia sport.

Jak przeprowadziliśmy badanie?

Do przeprowadzenia badania wykorzystaliśmy metodę geotrappingu, czyli oznaczania użytkowników mobile przebywających w danym czasie w danym miejscu. W następnym kroku przeanalizowaliśmy jakie dane o uczestnikach meczu zgromadziliśmy do tej pory w naszej bazie danych, będącej najbogatszym w Polsce zbiorem informacji o zachowaniach użytkowników mobile. Baza obejmuje 15 mln osób, czyli prawie wszystkich posiadaczy smartfonów w naszym kraju.

Related Posts

Leave a reply


FreshMail.pl