Srebrna 16, Warszawa, Polska
+48 22 354-62-90

Rynek reklamy mobile z ponad 60% wzrostem

Napędzany rozwojem nowych technologii, możliwościami targetowania i nieustannym wzrostem czasu spędzanego przez nas na smartfonach i tabletach, rynek reklamy mobile na świecie rozwija się niezwykle dynamicznie.

Jak wynika z najnowszego raportu IAB Europ i IHS Markit analizującego globalny dochód z reklamy kierowanej na urządzenia przenośne, wydatki w tym segmencie w 2016 wzrosły o ponad 60% w porównaniu do roku poprzedniego. Reklamodawcy na całym świecie przeznaczyli na reklamę mobile 83 mld dolarów.

Ponad połowę z tych wydatków przeznaczono na reklamę display w aplikacjach i na mobilnych stronach www, która zanotowała również największy wzrost o 63,4%. O 61% wzrosły również wydatki na reklamę w wyszukiwarkach, a nieznaczny wzrost na poziomie 11% zanotowała reklama tekstowa.

Rynek reklamy mobilnej jest najbardziej rozwinięty w Stanach Zjednoczonych, gdzie wydaje się prawie 50% światowych środków przeznaczonych na reklamę mobile. Drugi pod tym względem jest rynek azjatycki, w którym najbardziej dynamicznie rozwija się reklama display. Europa znajduje się na trzecim miejscu z prawie 20% udziałem w rynku.

Wydatki na reklamę mobile na świecie:

  • Ameryka Północna: 46% (38 mld. dolarów)
  • Azja i Oceania: 33% (27 mld. dolarów)
  • Europa: 19% (16 mld. dolarów)
  • Bliski Wschód i Afryka: 0.8% (0.7 mld dolarów)
  • Ameryka Południowa: 0.7% (0.5 mld dolarów)

 

W Polsce wydatki na reklamę mobile stanowią 23% wszystkich wydatków na reklamę online i również obserwujemy dynamiczny wzrost w tym segmencie rynku. Według IAB Polska przy rynku reklamy online w Polsce wartym w 2016 r. 3,6 mld zł wydatki na reklamę mobilną przekraczały 850 mln zł.

Cytując Annę Bager, wiceprezes i dyrektor generalną ds. Telefonii komórkowej i wideo, IAB.
“Globalne dane odzwierciedlają postawę wielu firm, które coraz częściej przyznają, że mobile ma kluczowe znaczenie dla dotarcia do dzisiejszych konsumentów na całym świecie”.

Źródło: Raport IAB Europe/IHS Markit

Related Posts

Leave a reply


FreshMail.pl