Selectivv na konferencji Warsaw Security Forum 2017

Smartfony mówią o nas więcej niż bylibyśmy skłonni zdradzić w ankiecie. Dodatkowo umożliwiają przebadanie zamożnych i wpływowych osób, które rzadko godzą się na rozmowę z ankieterem. Takie badanie przeprowadziliśmy na prośbę organizatorów Warsaw Security Forum, jednej z najważniejszych konferencji nt. bezpieczeństwa w Europie Środkowej.

WSF 2017 - Nowe technologie i bezpieczeństwo - 1

WSF 2017 - Nowe technologie i bezpieczeństwo - 2

WSF 2017 - Nowe technologie i bezpieczeństwo - 3

Do przeprowadzenia badania wykorzystaliśmy autorską technologię Geotrapping®, czyli oznaczanie użytkowników mobile przebywających na terenie konferencji. Dane o uczestnikach wydarzenia porównaliśmy, z danymi które zgromadziliśmy do tej pory w naszej bazie DMP. Statystyki były aktualizowane w czasie rzeczywistym i prezentowane na ekranach na terenie konferencji.

Spośród 921 uczestników WSF zidentyfikowaliśmy w swojej bazie danych 531 użytkowników smartfonów. Spośród nich 371 osób korzystało z urządzeń z systemem Android, a 160 ze sprzętu Apple. 21 proc. w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odwiedziło Niemcy, 12 proc. USA, 9 proc. Czechy, a 8 proc. Ukrainę. 97 proc. zidentyfikowanych użytkowników smartfonów w ciągu ostatniego miesiąca odwiedziło stację benzynową, a 62 proc. korzysta z social media.

WSF2017 - infografika: Rola nowych technologii w zapewnieniu poprawy bezpieczeństwa

Znaczenie nowych technologii w podnoszeniu bezpieczeństwa

„Nowe technologie, w tym big data, odgrywają coraz większą rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Zaprosiliśmy firmę Selectivv do przeprowadzenia badania uczestników konferencji, aby uświadomić im jak wysokiej jakości dane mogą być pozyskiwane na temat użytkowników smartfonów i jak szybko.” – mówi Wojciech Dzięgiel, dyrektor wykonawczy w Fundacji im Kazimierza Pułaskiego, organizator WSF.

Dzięki zebranym danym przygotowaliśmy dodatkowo „mapę cieplną” ilustrującą ruch uczestników konferencji na jej terenie. Mapa została stworzona w oparciu o zapytania jakie każdy telefon z systemem iOS czy Android emituje w poszukiwaniu źródeł sygnału WIFI. Specjalne, zainstalowane na miejscu urządzenia zbierały dane nie tylko o samych zapytaniach, ale również o sile sygnału, co pozwalało zidentyfikować punkty o największym natężeniu ruchu i pokazać miejsca gdzie działy się najciekawsze rzeczy podczas samego wydarzenia.

Warsaw Security Forum to międzynarodowa konferencja na temat bezpieczeństwa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W dniach 8-9 listopada eksperci z całego świata dyskutowali m.in. o przyszłości NATO, wspólnej polityce obronnej UE, a także wykorzystaniu nowych technologii w celu przeciwdziałania zagrożeniom. Selectivv zaprezentował na konferencji WSF2017 na żywo, jak nowe technologie mogą pomóc w poprawie bezpieczeństwa.

Related Posts