Selectivv zbadał kim byli uczestnicy targów ReDI

W dniach 6-7 czerwca w Warszawie odbyło się największe wydarzenie dla zarządców i właścicieli centrów handlowych oraz najemców i sieci handlowych działających w regionie CEE organizowane przez Polską Radę Centrów Handlowych – targi ReDI. W wydarzeniu brali udział wszyscy przedstawiciele polskiego i europejskiego sektora nieruchomości komercyjnych.

W czasie konferencji goście mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi dla handlu i obiektów handlowych. Przykładem takiej innowacji było badanie przeprowadzone przez Selectivv na urządzeniach mobilnych uczestników targów, które pozwoliło odpowiedzieć na takie pytania jak: jaka była struktura demograficzna uczestników targów czy jak wyglądały mapy ciepła, czyli natężenie ruchu w poszczególnych sektorach targów.

Podczas badania na targach ReDI – Selectivv wykorzystał swoje autorskie rozwiązania. Geotrapping® pozwalający na zebranie bazy użytkowników na podstawie ich lokalizacji oraz Wifitrapping, które umożliwiły badanie ścieżek jakimi poruszali się uczestnicy wydarzenia. Podobne badanie Selectivv przeprowadził w ubiegłym roku na prośbę organizatorów Warsaw Security Forum, jednej z najważniejszych konferencji nt. bezpieczeństwa w Europie Środkowej.

Selectivv dostarczył organizatorom targów w czasie rzeczywistym, nie tylko dane ilościowe, ale również analizował profile behawioralne osób uczestniczących w targach. Statystyki były aktualizowane na bieżąco i prezentowane na ekranach na terenie konferencji. Wśród gości można było wyróżnić osoby aktywnie uprawiające sport, osoby zainteresowane zdrowym stylem życia, rodziców, klientów sieci dyskontowych czy osoby zamawiające jedzenie przez telefon. Tego typu dane mogą być wykorzystywane zarówno w sektorze prywatnym np. w handlu przy planowaniu nowych inwestycji, rozlokowaniu nowych sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych, jak i w sektorze publicznym np. przy planowaniu nowych ścieżek rowerowych czy zarządzaniu gospodarką wodną w miastach.

Badanie uczestników targów Redi

Dane zebrane za pomocą technologii Geotrapping® na różnego rodzaju konferencjach, targach, wydarzeniach branżowych, koncertach mogą być wykorzystane w przyszłości do realizacji kampanii reklamowych, które będą dopasowane do odpowiednich grup odbiorców zainteresowanych konkretnymi ofertami. Osoby uczestniczące w targach mieszkaniowych mogą po wydarzeniu zostać poinformowane nt. nowych inwestycji, a pary uczestniczące w targach ślubnych mogą otrzymać oferty dotyczące lokalizacji weselnych lub cateringu.

Dane BIG DATA pozyskiwane z kanału mobile mają coraz większe znaczenie i coraz więcej firm widzi w nich biznesowy potencjał. Selectivv pracuje na zanonimizowanych bazach danych, a najmniejsza próba badawcza, którą analizuje wynosi 1000 osób. Narzędzia i metody analityczne stosowane przez Selectivv są w pełni zgodne z nowymi wytycznymi Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które weszło w życie 25 maja 2018 roku. 

Related Posts