Social Media w Erze Mobile


Czas spędzony przez nas w mediach społecznościowych nieustannie rośnie. Będąc online już prawie 30% czasu wykorzystujemy na interakcje na platformach SM, a głównej przyczyny wzrostu tej aktywności upatrywać należy w wykorzystaniu smartfonów i tabletów.

Ciągle zabiegani, nie mający wiecznie czasu, dzięki aplikacjom społecznościowym zainstalowanym na telefonach jesteśmy w stanie podtrzymywać kontakty z wieloma osobami. Z dowolnego miejsca na świecie możemy dzielić się wrażeniami i emocjami na temat aktualnych wydarzeń, czy przeżywać z innymi sytuacje, w których uczestniczymy w czasie rzeczywistym. Oczekując w kolejce do lekarza, czy jadąc autobusem wszędzie korzystamy aplikacji społecznościowych, bo dzięki nim możemy zabić nudę.

Social media w erze mobile

Aplikacje społecznościowe należą do tych najpopularniejszych. Szacuje się, że 1 z 5 minut naszego digitalowego czasu, to czas spędzony w SM. Według danych ze stycznia 2017 – 80% czasu spędzanego przez nas w social mediach oraz 34% globalnego ruchu na platformach społecznościowych pochodzi z mobile.

Social media, które kiedyś służyły głównie do porozumiewania się, z czasem zaczęły bardzo się rozwijać, także dzięki mobile. Ponieważ tekst nie był zbyt wygodny do przyswojenia na małym ekranie, na znaczeniu zyskiwał obraz. Urządzenia przenośne wyposażane były w coraz lepsze aparaty i ekrany. W związku z tym, w myśl cytatu „jeden obraz wart jest więcej niż tysiące słów”, w social mediach nastała era treści wizualnych. Social mediamusiały się dostosować, a niektóre takie jak np. instagram i snapchat swój rodowód wywodzą wprost z mobile. Obecnie dzienna ilość treści udostępnianych w social mediach to 3 mld zdjęć i 10 mln filmów wideo. Według prognoz do 2020 roku video będzie odpowiedzialne za 75% ruchu w mobile.

Mobile zmieniło nie tylko social media, zmienił się również użytkownik z nich korzystający. Użytkownik mobile częściej od tego z desktopu klika w reklamy, czyta dłuższe artykuły czy udostępnia treści. Mobile odpowiada już za 70% wszystkich udostępnień treści. Dlatego wydawcy upodobali sobie social media jako najłatwiejszy sposób dystrybucji treści, a największa uwaga skierowana jest na to, by treść wyświetlała się poprawnie na urządzeniu przenośnym.

Według badań 92% osób ufa rekomendacjom osób prywatnych (nawet jeśli ich nie znają), a 74% konsumentów korzysta z mediów społecznościowych w trakcie podejmowania decyzji zakupowych, często aktywność ta ma miejsce w rzeczywistym sklepie. Firmy nie mogą już lekceważyć tych danych, stąd szukają sposobów na dotarcie do interesującej ich grupy docelowej w konkretnej lokalizacji.  Aplikacje social to nie tylko popularne Snapchat czy Facebook. To także aplikacje Shazam, Soundcloud, Tinder czy zyskujący w Polsce na popularności VK. Wszystkie te aplikacje dostępne są na platformie Selectivv.

Cytując Forrester Research „44% firm deklaruje, że ich strategia mobile to skalowalna wersja ich działań online”. Patrząc w przyszłość jak mobile i social media wspólnie kreują coraz większe możliwości dla firm, warto uczyć się je wykorzystywać i zbierać doświadczenie, aby pozostać konkurencyjnym w rozwijającym się cyfrowym świecie.

Źródła:

Nowy Marketing: Czy social to już tylko mobile? Dokąd zmierzają media społecznościowe?

Social Media Today: The Future of Social Media is Mobile. Are you ready?

Statista: Mobile social media – Statistics & Facts

Zapraszamy do kontaktu

Newsletter

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych ofertach promocyjnych, produktach, usługach i konkursach drogą elektroniczną pochodzących od Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, NIP:7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Newsletter

I agree to send commercial information, including in particular new promotional offers, products, services and contests by e-mail from Selektivv Europe Sp. z o.o. KRS: 0000564540, Tax Identification Number: Tax Identification Number: 7773252049, REGON: 361871755.

FreshMail.pl
 

Рассылка

Я выражаю согласие на получение коммерческой информации, в том числе, о новых предложениях, продуктах, услугах и конкурсах в электронной форме, полученных от Selektivv Europe Sp. z o. o. с номером ЕГР: 0000564540, ИНН:7773252049, ЕДРПО: 361871755.

FreshMail.pl