Raport – Użytkownicy smartfonów i tabletów w Polsce 2020

Od marca 2020, kiedy sytuacja epidemiologiczna coraz bardziej dynamicznie rozwijała się w Polsce i na świecie, analizowaliśmy różne aspekty związane z użytkownikami smartfonów i tabletów. Na podstawie danych z mobile, badaliśmy przemieszczanie się, zachowania konsumenckie, a także nastroje Polaków.

Co znajdziesz w raporcie?

Sprawdziliśmy, co Polacy robili we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Francji w ostatni weekend przed wprowadzeniem pierwszych obostrzeń (6-8 marca 2020). Następnie badaliśmy jak bardzo Polacy oddalali się od domów (14-20 marca) oraz jak kształtował się ruch między województwami (13-27 marca). Badaliśmy także wpływ sytuacji kryzysowej na korzystanie z mobile oraz co dzieci i młodzież robią na smartfonach.

W kwietniu, sprawdzaliśmy jak reagowali użytkownicy smartfonów i tabletów na odmrażanie gospodarki (13-19 oraz 20-26 kwietnia 2020). Zbadaliśmy także czy Polacy chcieli odwiedzić centra handlowe zaraz po pierwszym zniesieniu obostrzeń. W lipcu dowiedzieliśmy się jak wyglądały podróże wakacyjne w tym roku.

Poświęciliśmy także kilka analiz lokalizacjom handlowym i wpływowi, jaki na ich odwiedzalność ma pandemia (czerwiec, październik 2020). W związku z tym, że wiele wskazywało, iż powrót do poziomów sprzed pandemii potrwa jeszcze przez pewien czas, o ile w ogóle nastąpi, sprawdziliśmy kilka typów lokalizacji oraz zmiany w ruchu (sport i rekreacja, komunikacja miejska, restauracje, rozrywka).

W jaki sposób gromadzone są dane?

Gdy użytkownik urządzenia mobilnego otworzy stronę internetową lub aplikację zawierającą przestrzeń reklamową, na której widnieje reklama wyświetlana przez Selectivv, firma otrzymuje podstawowe informacje z urządzenia przenośnego wraz z indywidualnym numerem użytkownika (GAID / IDFA). Jesteśmy połączeni z sieciami reklamowymi, co daje nam dostęp do 200 tys. aplikacji i 15 milionów stron internetowych.

Bardzo przydatną metodą jest także korzystanie z danych historycznych z lokalizacji (Geotrapping®). Czym one są? To informacje o użytkownikach, którzy w przeszłości odwiedzili interesujące nas miejsca w określonym czasie (wybrane sklepy, targi, konferencje itp.).

Zbieramy informacje o lokalizacji, czasie, aplikacji, urządzeniu, systemie operacyjnym i operatorze sieci komórkowej. Na podstawie zebranych danych profilujemy konsumentów urządzeń mobilnych. Nasze algorytmy przewidują z dużą dokładnością nawet 362 fakty dotyczące pojedynczego użytkownika (nadal anonimowego). Informacje są gromadzone i aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Raport Selectivv - Użytkownicy smartfonów i tabletów w Polsce 2020 - Spis treści

Related Posts