15:26, cze 07

Trendy w digital marketingu

trendy w digital marketingu

Trendy w digital marketingu, tak jak w każdej przestrzeni, zmieniają się cyklicznie. Niektóre z nich zostają z nami na dłużej, niektóre są tylko sezonowe. Nasi specjaliści z działu Realizacji wyróżnili kilka tych, które obecnie przynoszą najlepsze efekty w kampaniach. Uważamy, że wymienione trendy są jednymi z ważniejszych obecnie w przestrzeni digital.

Nasze ulubione obecnie trendy

Multi-device marketing z naciskiem na urządzenia mobilne

Ponad 50% ruchu z reklam obserwujemy w przestrzeni mobilnej. Warto więc zacząć zwracać większą uwagę na użytkowników typu cross-device. Taki użytkownik zaczyna swoją ścieżkę konwersji z reklamą na urządzeniu mobilnym a kończy na desktopie. Reklama w ten sposób jest zmultiplatformizowana, wyświetlana częściej danemu użytkownikowi i ma większe szanse na sukces.

trendy w digital marketingu, cross device

User engagement poprzez atrakcyjne kreacje display, rich media, video

Czyli wszystko, co składa się na wizualny content marketing. Wykorzystanie rich mediów przyciąga wzrok użytkownika a tym samym zwiększa czas interakcji z marką. W ten sposób użytkownik przede wszystkim angażuje się w reklamę i zapamiętuje ją a jednocześnie utożsamia konkretną reklamę z marką. Kreacje video, animacyjne czy rich media są bardzo atrakcyjne dla oczu, o wiele bardziej niż te statyczne.

Dlatego właśnie należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej kreacji do swojej kampanii tak, aby była jak najbardziej angażująca i pozostająca w "top of mind" użytkownika. - mówi Bartosz Stefaniak, Team Leader zespołu realizacji w Selectivv.

Przewidujemy, że trendy takie jak ten pozostanie w branży digital na dłużej.

Wykorzystywanie różnych formatów reklamowych takich jak display, pop up, czy push notification w ramach jednej kampanii

Gdy reklama w telewizji jest ciągle powtarzana zdecydowanie nudzi ona użytkownika. Podobnie wygląda sytuacja w przestrzeni internetowej. Wyświetlana wciąż ta sama kreacja przestaje być atrakcyjna dla użytkownika i tym samym nie ma potrzeby i ochoty skorzystania z reklamowanych usług czy produktów. Dlatego właśnie trzeba wykorzystać jak najwięcej formatów reklamowych i kreacji tak, by nie zanudziły potencjalnego odbiorcy. Reklamy typu pop up czy push zdecydowanie urozmaicą wizerunek i obecność Twojej marki w przestrzeni reklamowej.

Realizacje naszych projektów

Wszystkie wymienione w poście rodzaje dystrybucji kreacji digitalowych zrealizujesz w naszej agencji. Od lat wykonujemy reklamy push, pop up oraz display. Od niedawna w naszej ofercie znajdują się również Rich Media. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zrealizowanymi przez nas projektami. Wznieś działania marketingowe dla swojej marki na wyższy poziom dzięki naszym specjalistom!

Zapisz się na newsletter marketingowy

Newsletter [Blog]

Ostatnie wpisy