Specyfikacje banerów reklamowych – reklamy display

W ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy się przekonać, jak ważna jest obecność firmy online. Wprowadzone obostrzenia zdecydowanie zwiększyły popyt na produkty kupowane w sklepach internetowych, a wideokonferencje stały się codziennością. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zaistnienie w internecie jest reklama display. Dlatego właśnie na niej skupiamy swoją pierwszą specyfikację banerów reklamowych i podpowiadamy, jakie banery reklamowe wybrać.

Banery reklamowe - wizualizacja specyfikacji
Specyfikacje banerów reklamowych – wizualizacja

Co znajdziesz w publikacji?

W publikacji wymieniamy różne rodzaje banerów reklamowych, podając szczegółowo wymogi formalne, jakie muszą spełnić. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalne wizualizacje, które pokazują w jaki sposób wyświetlane są one zarówno na urządzeniach typu desktop oraz mobile. Wybraliśmy banery cechujące się najlepszymi efektami dla naszych klientów. Już od 2015 roku z sukcesem prowadzimy różne kampanie reklamowe. 

Dodatkowo prezentujemy listę innych popularnych rozmiarów reklamy display, jak i wymienianiamy korzystne wezwania do działania (CTA, Call to Action), których nie powinno zabraknąć w waszej kampanii reklamowej.

Jak wybraliśmy banery reklamowe?

Szczegółowo opisaliśmy wymogi banerów, które cechują się najlepszymi osiągami. Jakie wyniki są najważniejsze w przypadku kampanii? Za miarę sukcesu obraliśmy przeważnie końcową sprzedaż bądź leady, szczególnie w przypadku działań efektywnościowych. Więcej o tym, jak korzystać z danych w marketingu opowiadamy na naszych warsztatach Selectivv Academy. Z kolei więcej o wynikach kampanii będziecie mogli niedługo przeczytać w osobnych artykułach na naszym blogu. 

Publikacja jest pierwszą z serii o banerach reklamowych. Już niedługo ukaże się specyfikacja pokazująca wymogi reklam kierowanych na social media, w szczególności Facebooka i Instagrama. Jeśli nie chcesz jej przegapić – zachęcamy do pobrania części pierwszej i zapisania się do naszego newslettera.

Inne publikacje

W grudniu opublikowaliśmy obszerną publikację podsumowującą nasze działania badawcze w 2020 roku – Użytkownicy smartfonów i tabletów w Polsce 2020. Od początku pandemii analizowaliśmy różne aspekty zachowań użytkowników mobile, biorąc pod uwagę wypoczynek, pracę, jak i działalność handlową. Więcej o publikacji możecie się dowiedzieć w naszym wpisie na blogu.

Related Posts